WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska FILM o WAŚNIEWSKIEJ. Córka Buzka ZAGRA matkę MADZI Z SOSNOWCA?

FILM o WAŚNIEWSKIEJ. Córka Buzka ZAGRA matkę MADZI Z SOSNOWCA?

07.12.2012, godz. 15:23
Córka Buzka zagra Waśniewską
foto:

Iwona Sadowska (49 l.), reżyserka doceniana za oceanem, chce nakręcić film o głośnej tragedii z Sosnowca. Do roli Katarzyny Waśniewskiej (22 l.), matki małej Madzi (+ 6 mies.), wybrała Agatę Buzek (36 l.), córkę byłego premiera!

- Ja mam swój typ. To Agata Buzek. To bardzo dobra aktorka, ceniona na świecie. Jest w stanie sprostać tej roli i pasuje do niej. Jest niezwykle wyrazista i charakterystyczna. Bo na przykład Kasia Cichopek, choć brunetka, w tym wypadku jest zbyt... okrągła, za ciepła... A Buzek jest idealna - opowiada nam Iwona Sadowska, znana reżyserka.

Choć pomysł na taki film jest jeszcze zbyt świeży, aby znać wszystkie szczegóły, "Super Express" poznał kilka z nich. Pani reżyser chce podjąć się próby ukazania matki Madzi w nieco lepszym świetle.

- Bardzo ważny jest portret psychologiczny tej kobiety... Myślę, że gdy to się działo, nie była w pełni władz umysłowych. Ona w ogóle nie była gotowa na posiadanie dziecka... Dąży do samozniszczenia, zrozumie swoją tragedię za parę lat - ocenia Sadowska. I dodaje: - Nie chciałabym jej zdeptać, bo już cała Polska ją zdeptała. Chciałabym ją bronić poprzez to, co dzieje się w jej głowie, jej uczuciach, w jej marzeniach - zdradza reżyserka.

Sadowska ubolewa nad tym, że Waśniewska jest teraz kompletnie sama. - Jej mąż wziął d... w troki i pojechał do Anglii. Zostawił ją, zamiast wspierać, być przy niej jak pies - twierdzi.

Pani Iwona przed nakręceniem filmu zamierza spotkać się z matką śp. Magdy, nie tylko by ją bliżej poznać. - Jest przecież jeszcze kwestia honorarium dla niej, nie możemy wziąć jej historii ot tak, za darmo - twierdzi.

Mała Magda Waśniewska zmarła w styczniu 2012 roku. Początkowo jej matka twierdziła, że dziecko zostało uprowadzone, później zmieniła zdanie. Opowiadała, że córka wypadła jej z rąk. Historia tej rodziny poruszyła Polaków i wciąż wywołuje sporo emocji.

Agata Buzek - kim jest

Córka byłego premiera Jerzego Buzka (72 l.). Zadebiutowała w filmie "Kochaj i rób co chcesz" w 1997 r. Grała w takich hitach jak "Wiedźmin", "Teraz albo nigdy!" czy "Rewers". Za rolę w tym ostatnim otrzymała m.in. dwie nagrody na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest również wziętą aktorką dubbingową.

Reżyser Iwona Sadowska - kim jest

Specjalizuje się głównie w filmach dokumentalnych, świetnie oddając losy bohaterów. Za film o Stanie Borysie "Wolność jak płomień" otrzymała w 2010 r. prestiżowe wyróżnienie Award Of Merit podczas Los Angeles Cinema Festival of Hollywood. Reżyserowała m.in. programy telewizyjne "W świecie ciszy" i "To nie jest sprawiedliwe". Ukończyła cztery kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Teraz kończy studia doktoranckie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: