WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Papież Franciszek udzielił kardynałowi Macharskiemu sakramentu namaszczenia chorych

Papież Franciszek udzielił kardynałowi Macharskiemu sakramentu namaszczenia chorych

02.08.2016, godz. 10:33
Franciszek Macharski
Franciszek Macharski foto: Wikimedia Commons

To był odruch serca, spotkanie, którego nie było w planach. 28 lipca rano w drodze do Częstochowy papież Franciszek (80 l.) odwiedził wSzpitalu Uniwersyteckim w Krakowie swojego imiennika, kard. Franciszka Macharskiego (89 l+.). Udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych.

Wcześniej Ojciec Święty był w klasztorze Sióstr Prezentek. To tam zapadła niespodziewana decyzja o odwiedzeniu byłego metropolity krakowskiego. Pod szpital Franciszek podjechał granatowym volkswagenem golfem o godz. 7.30. - Papież modlił się o zdrowie dla kard. Macharskiego, udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych, następnie pobłogosławił cały zespół, który opiekuje się kardynałem - poinformował prof. Jerzy Wordliczek, kierownik Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii nr 1. Franciszek był wyraźnie wzruszony i przejęty wizytą.

Kardynał Franciszek Macharski trafił do kliniki 12 czerwca po tym, jak przewrócił się na schodach, wychodząc z mieszkania na spacer, i stracił przytomność. Przeszedł zabieg stabilizacji kręgosłupa. Początkowo był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, później został z niej wybudzony, ale do tej pory nie odzyskał przytomności.

2 sierpnia Kardynał Franciszek Macharski zmarł w krakowskim szpitalu o godzinie 9.37. Miał 89 lat.

ZOBACZ: Kard. Macharski po operacji. Jest w CIĘŻKIM, ale stabilnym stanie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: