WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Fundacja Nowa Nadzieja. Twój 1 procent - nasza szansa

Fundacja Nowa Nadzieja. Twój 1 procent - nasza szansa

12.04.2017, godz. 00:00
Fundacja Nowa Nadzieja. Twój 1 procent - nasza szansa
foto: Materiały prasowe

Niedawno, 2 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w Kaliszu oraz w Poznaniu Fundacja Na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja" zorganizowała NIEBIESKĄ NIEDZIELĘ, dzień bezpłatnych porad dla rodziców zaniepokojonych rozwojem swojego dziecka.

Z konsultacji u najlepszych specjalistów skorzystało kilkadziesiąt rodzin, a kolejne mogą przyjść po bezpłatną poradę w każdy poniedziałek. To stała działalność fundacji w Wielkopolsce – pomogliśmy już ponad tysiącowi dzieci. Kilka dni później w Kaliszu we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli odbyła się konferencja „Edukacja włączająca – uczniowie z autyzmem i Zespołem Aspergera", która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem nauczycieli i specjalistów.

DIAGNOZA I TERAPIA

Fundacja „Nowa Nadzieja" od 8 lat pomaga dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami, ale przede wszystkim tym z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu. Dziś Fundacja ma podopiecznych z całego kraju, prowadzi Ośrodek Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwoju w Kaliszu i Poznaniu oraz intensywną działalność edukacyjną i szkoleniową. Dzięki 1 procentowi podatku i subkontom, które mają nasze dzieci, mogliśmy poszerzyć i zintensyfikować działalność terapeutyczną – tak potrzebną w przypadku dzieci ze spektrum autyzmu. Od pięciu lat trwa współpraca z ośrodkiem nieopodal Portland, a amerykańscy specjaliści szkolą naszych specjalistów i przekazują nam swoją wiedzę oraz doświadczenie.

PATRZYMY W PRZYSZŁOŚĆ

W przypadku autyzmu w Polsce nadal brak rozwiązań systemowych w zakresie wczesnego wykrywania, diagnostyki oraz kompleksowej terapii dzieci. Dużo zostało już zrobione, przede wszystkim dzięki działalności organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń i 1 procentowi podatku, które otrzymują. Dzięki temu dzieci otrzymują pomoc na coraz lepszym poziomie, ale nadal brakuje pomocy dla starszych dzieci, młodzieży i młodych dorosłych ze spektrum autyzmu.

Postanowiliśmy to zmienić. W ciągu najbliższych kilku lat planujemy budowę kompleksowego ośrodka aktywizacyjno - terapeutycznego w Śliwnikach, nieopodal Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego z myślą o tych właśnie niepełnosprawnych. W skład Centrum Rozwoju „Nowa Nadzieja" wchodzić będą: Ośrodek Wczesnej Interwencji, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Aktywności Zawodowej, Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy oraz Dom grupowy - mieszkania chronione. Bez Państwa pomocy i wsparcia z 1 procenta podatku nam się to nie uda.

KRS 0000321541REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: