WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Gang narkotykowy rozbity! Sukces policjantów z Białegostoku i Słowacji

Gang narkotykowy rozbity! Sukces policjantów z Białegostoku i Słowacji

20.07.2016, godz. 12:24
NARKOGANG ROZBITY
NARKOGANG ROZBITY TEM foto:

Wielomiesięczna, intensywna praca policjantów z Białegostoku (woj. podlaskie) i ich słowackich kolegów przyniosła spektakularny sukces. Mundurowi zlikwidowali profesjonalną narkotykową linię produkcyjną oraz zapobiegli wprowadzeniu do obrotu kilkuset kilogramów gotowych środków psychotropowych i dopalaczy. O rozkręcenie narkotykowego biznesu na ogromną skalę podejrzewanych jest czterech mężczyzn.

O kierowanie rozbitym przez policjantów narkotykowym gangiem podejrzewani są mężczyźni w wieku 28, 37, 39 i 60 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa mazowieckiego. Działali na terenie Polski i Słowacji co najmniej od lutego tego roku. Dzięki współpracy policyjnych jednostek antynarkotykowych z Białegostoku i Słowacji oraz kryminalnych z Sokółki mundurowi dotarli do zorganizowanej przez przestępców profesjonalnej linii produkcyjnej, na której do tej pory wyprodukowano, a następnie wprowadzono na rynek ponad 100 kg zakazanych substancji psychoaktywnych o czarnorynkowej wartości grubo przekraczającej 1 mln zł! Policjanci przejęli też kilkaset kilogramów tak zwanych prekursorów służących do produkcji nielegalnych środków odurzających, a także kilkanaście kilogramów gotowych do wprowadzenia do obrotu środków psychotropowych i dopalaczy. Ponadto, w nielegalnym laboratorium mundurowi zabezpieczyli 25 litrów substancji psychoaktywnej 3 cmc o wartości na czarnym rynku blisko pół miliona złotych.
Decyzją sądu dwaj z zatrzymanych gangsterów – 37- i 39-latek – trafili na trzy miesiące do aresztu. Pozostali mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym, a w stosunku do najmłodszego z nich dodatkowo zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zobacz: CBŚ publikuje zdjęcia pedofilów. Rozpoznajesz ich?

Źródło: STORYFUL/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: