WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska GIF wycofuje ze sprzedaży krople na kaszel. Masz je w apteczce?

GIF wycofuje ze sprzedaży krople na kaszel. Masz je w apteczce?

22.05.2017, godz. 13:51
syrop
foto: Dreamstime

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży krople na kaszel Pulneo. Chodzi o konkretne serie leku. Przyczyną decyzji jest niespełnienie wymagań jakościowych dla parametru "postać i właściwości" - czytamy w oświadczeniu GIF.

Lek na kaszel Pulneo, zgodnie z decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego z obrotu na terenie Polski ma zostać wycofany. Chodzi o krople doustne, roztwór 25 mg/ml o pojemności 30 ml. Ze sprzedaży mają zostać wycofane serie leku Pulneo: 02AF1216, data ważności: 12.2019 oraz 03AF12126, data ważności: 12.2019. Pulneo (Fenspiridi hydrochloridum) produkowany jest przez Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.. Zgodnie z tym, co czytamy w oświadczeniu GIF nie spełnia on wymagań jakościowych. Zakwestionowano jego "postać i właściwości". Pulneo ma działanie przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Stosowany jest w leczeniu chorób zapalnych oskrzeli i płuc.

Zobacz: Ucięli koziołkowi rogi, by uratować życie ZDJĘCIA

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: