WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Grill Pierwszej Pary

02.06.2008, godz. 06:00
Grill Pierwszej Pary
Niedziela. Godz. 17. Posesja Stanisława Zająca (59 l.), kandydata PiS do Senatu. Prezydent Lech Kaczyński (59 l.) zaraz przejmie szczypce i zacznie rządzić przy grillu foto: Brak agencji
Takiego prezydenta dawno nie widzieliśmy! Uśmiechnięty, bez krawata i w przeciwsłonecznych okularach Lech Kaczyński (59 l.) rządził i dzielił przy grillu. Trzeba przyznać, że radził sobie znakomicie.

Pierwsza para Lech i Maria Kaczyńscy odwiedzili wczoraj Podkarpacie. W Jaśle spotkali się ze Stanisławem Zającem (59 l.), kandydatem PiS w wyborach uzupełniających do Senatu. Zając przyjął pierwszą parę w swym rodzinnym domu i zaprosił do ogrodu na grilla. Prezydent nie zamierzał czekać, aż gospodarze podadzą do stołu. Zakasał rękawy i błyskawicznie zabrał się do pracy.

Doglądał kiełbasek, pieczonej szynki - uzbrojony w kuchenne narzędzia przewracał mięso na grillu, bacząc, by zbytnio się nie spiekło. Z uśmiechem zagadywał panią domu. Wreszcie sam z gracją roznosił potrawy i pilnował, żeby najlepsze kąski przypadły jego żonie.

Wczorajsza wizyta na Podkarpaciu miała niezwykle rodzinny charakter. Po południu pierwsza para spotkała się w Żarnowcu z dziećmi. Z okazji święta najmłodszych wręczyli im upominki i częstowali lodami. Dzieciaki miały nie lada uciechę. Na zakończenie spotkania Lech Kaczyński odczytał najmłodszym "Lokomotywę", a potem rozdał setki autografów i odpowiedział na wiele trudnych pytań. Dzieci szczelnie otoczyły pierwszą parę. Nawet ochrona głowy państwa była bezradna.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: