WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska GROM szuka komandosów. Jak dostać się do GROM-u?

GROM szuka komandosów. Jak dostać się do GROM-u?

29.07.2010, godz. 10:42
Polskie wojsko w Afganistanie
foto: Brak agencji
GROM – elitarna jednostka komandosów szuka kandydatów do służby. Wolnych jest kilkadziesiąt miejsc, ale... uprzedzamy: Chętnych czeka ostra selekcja! Pobudki w środku nocy, wielogodzinne marsze przeprawowe i ćwiczenia. Do tego ogromna presja i możliwie najgorsze warunki jakie można sobie wyobrazić – słowem – istna katorga.

"Rzeczpospolita", która dowiedziała się o naborze do GROM-u pisze, że powody dla których jednostka rozrasta się są dwa: Pierwszy to zaproszenie od NATO do elitarnego klubu państw, które mają rozwijać wojska specjalne. Dlatego wszystkie takie jednostki rozbudowują struktury.

Dodatkowo - jak podkreśla jeden z oficerów GROM - komandosi odchodzą i trzeba uzupełnić braki. Oprócz GROM-u kandydatów będą szukać także dwie inne jednostki podległe Dowództwu Wojsk Specjalnych w Krakowie - Formoza i 1. Pułk Specjalny Komandosów.

Aby wybrać najlepszych kandydatów organizowana jest selekcja - z 10 kandydatów zwykle przechodzi jeden. Sprawdzane są umiejętności, predyspozycje, siła i charakter. By zagwarantować sobie pozyskanie najlepszych rekrutów, jednostki wyśrubowują warunki przyjęcia.

Niebawem ruszy akcja promocyjno-informacyjna, która ma przyciągnąć chętnych do służby w armii w roli komandosów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: