WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska GROŹNY gangster trafił za kraty! Planował kolejne napady!

GROŹNY gangster trafił za kraty! Planował kolejne napady!

19.07.2016, godz. 20:52
GROŹNY gangster trafił za kraty! Planował kolejne napady!
foto:

Ukrywał się w Szwajcarii. Wpadł pod Opolem. Ostatniego z członków gangu, który na przełomie roku napadał na lubuskie banki zatrzymali antyterroryści. I to w chwili, kiedy planował kolejne napady.

Trzyosobowy gang bez skrupułów wpadał do banków w Nowogrodzie Bobrzańskim, Niegosławicach i Nowej Soli, aby po sterroryzowaniu pracowników opróżniać sejfy. Ogółem, podczas trzech skoków, łupem gangsterów padło ponad 250 tys. zł. Pierwszy z gagatków wpadł w ręce lubuskiej policji zaraz po ostatnim napadzie, w Nowej Soli. Drugiego kryminalni namierzyli w jednym z nadmorskich polskich kurortów. W poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u 40-latka mienie o wartości 250 tys. zł. W dalszym ciągu jednak wymiarowi sprawiedliwości wymykał się Czesław S. (58 l). Jak wynika z ostatnich ustaleń śledczych, gangster po ostatnim z napadów, wyczuwając, że lubuscy policjanci depczą mu po piętach, ukrywał się w Szwajcarii. Szybko jednak pociągnęło wilka do lasu, więc powrócił do Polski. Tutaj często zmieniał miejsca pobytu, ba,

nawet zmieniał swój wizerunek. Nic to nie pomogło. Po żmudnej robocie lubuskich kryminalnych wpadł w ręce opolskich antyterrorystów. Zatrzymany został w jednym z mieszkań na obrzeżach Opola i to w momencie, kiedy przygotowywał się do kolejnych skoków. O czym świadczą rzeczy znalezione w jego poruszającym się na szwajcarskich numerach samochodzie. Znaleziono tam m.in. pistolet pneumatyczny czy kominiarkę. Teraz skompletowanej za kratami trójce grozi do 15 lat więzienia.

Zobacz: Policjanci z Wrocławia POBILI 32-latka chorego na padaczkę?

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: