WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska HALLOWEEN to NOC SZATANA. Kościół zabrania zabawy 31 października w Halloween?

HALLOWEEN to NOC SZATANA. Kościół zabrania zabawy 31 października w Halloween?

30.10.2012, godz. 18:33
Potworne bale na Halloween
foto:

Halloween to święto hucznie obchodzone za granicą - w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii. Jednak coraz częściej i u nas w kraju ludzie stawiają na zabawę. Kościół przestrzega przed obchodami Halloween - noc z 31 października na 1 listopada to ważne święto w Kościele Szatana.

Halloween - co to za święto, jak je obchodzić?

Halloween to święto cieszące się ogromną popularnością poza granicami naszego kraju - zwłaszcza w USA, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W Polsce obchodzone jest od stosunkowo niedawna - od lat 90.

Geneza święta jest jednak pogańska - wywodzi się z obrzędów celtyckich lub od rzymskiego święta na cześć owoców i nasion. Noc z 31 października na 1 listopada to także ważne święto w Kościele Szatana.

W związku z tym Halloween spotyka się z krytyką ze strony Kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, episkopalnego i luterańskiego oraz kościołów protestanckich. Zabawy typu wywoływanie duchów lub akty przemocy związane ze świętem w Kościele Szatana są potępiane przez Kościół katolicki.

Kuria przypomina jednocześnie, że zgodnie z Katechizmem Kościoła katolickiego złą praktyką jest też korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium.

Czytaj więcej: Atrakcje na Halloween

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: