WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Horror w Katowicach! Wyszła na spacer, ktoś poderżnął jej gardło

Horror w Katowicach! Wyszła na spacer, ktoś poderżnął jej gardło

12.11.2016, godz. 05:00
KTO PODERŻNĄŁ GARDŁO PANI W PARKU?
foto: Super Express

Makabryczna zbrodnia w katowickim parku Kościuszki. W biały dzień została tam zamordowana kobieta, która wyszła z psem na spacer. Ktoś poderżnął jej gardło. Danuta B. (?62 l.) zginęła zaledwie kilkaset metrów od bloku, w którym mieszkała.

Danuta B. w środę ok. godz.13 zabrała swego pupila na spacer. Poszła do pobliskiego, pięknie wyglądającego o tej porze rok, parku Kościuszki. Około kwadransa później już nie żyła, a jej pies bezradnie kręcił się wokół krwawiącego ciała. Na tę makabryczną scenę natknął się inny spacerowicz. Zawiadomił pogotowie ratunkowe. Była godz. 13.20, gdy załoga karetki pojawiła się na miejscu. Lekarz mógł jedynie stwierdzić zgon Danuty B.

Śledztwo w sprawie zabójstwa w parku prowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice Zachód. - Staramy się ustalić, kto popełnił to przestępstwo. Niestety, dziś nie mogę powiedzieć o żadnych szczegółach. Rozważamy różne hipotezy. Z sekcji wiadomo, że ofiara wykrwawiła się. Miała jedną ranę ciętą na szyi - mówi prokurator Aneta Paciorek.

Policja skrupulatnie zbierała ślady na miejscu zbrodni, jednak nie udało się odnaleźć narzędzia mordu mimo użycia do przeszukania parku wykrywaczy metali. Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta nie została zgwałcona oraz że zabójca niczego jej nie zabrał.

Funkcjonariusze apelują o pomoc w schwytaniu mordercy. - Prosimy o zgłaszanie się świadków, którzy byli w parku w środę około godz. 13. Każda relacja, pozornie nieznaczący szczegół, może się przyczynić do złapania podejrzanego. Sporządzono też rysopis poszukiwanego człowieka, który może mieć związek z zabójstwem - powiedziała nam Aleksandra Nowara, oficer prasowy śląskiej policji.

Rysopis poszukiwanego mężczyzny: Ma około 30 lat, 170-180 cm wzrostu, jest szczupły. Miał na sobie ciemne ubranie, wyglądał raczej niechlujnie i zachowywał się agresywnie.

Zobacz: Lawina w Tatrach PORWAŁA turystę!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: