WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska "HURRA! Chudniemy, bo wycięli nam żołądki!" Nowy program w telewizji Fokus

"HURRA! Chudniemy, bo wycięli nam żołądki!" Nowy program w telewizji Fokus

26.10.2016, godz. 02:00
Sala operacyjna w FOKUS TV - Waga ciężka
Sala operacyjna w FOKUS TV - Waga ciężka foto: Fokus TV

Telewizja Fokus zaprasza na kolejny odcinek premierowej serii "Sala operacyjna: waga ciężka". Jego bohaterkami są tym razem dwie kobiety: matka i córka, które poddadzą się operacji zmniejszenia żołądka. Obie mają nadzieję, że rozwiążą w ten sposób wiele swoich problemów wynikających z otyłości.

Bożena (54 l.), mama Olgi, zaczęła chorobliwie tyć po pierwszej ciąży. Kiedy zdecydowała się na leczenie, ważyła ok. 121 kg. Wraz ze wzrostem otyłości coraz trudniej jej pracować (prowadzi gospodarstwo agroturystyczne). Do kłopotów zdrowotnych z czasem doszły problemy natury psychicznej. To prawie norma - nawet 70 proc. otyłych ma depresję lub jej początki.

- Kiedy patrzę na siebie w lustrze, mam ochotę dać sobie w pysk - tak Bożena komentowała swój wygląd przed operacją. Jej córka Olga (30 l.) waży 103 kg. I choć twierdzi, że otyłość nigdy jej bardzo nie przeszkadzała, chce być szczupła dla swojego chłopaka.

Historie tych kobiet wydają się banalne, a to dlatego, że otyłych ludzi jest wokół coraz więcej. - Otyły sąsiad, koleżanka z pracy, ekspedientka. Powszednieje to mam i nie zdajemy sobie sprawy, że często z powodu otyłości rezygnujemy z marzeń, usuwamy się w cień, zaczynamy odwiedzać lekarzy, bo mamy coraz więcej problemów zdrowotnych. Tymczasem okazuje się, że jest z tego wyjście: operacja zmniejszenia żołądka - mówi reżyser serii Monika Jargot.

Bożena i Olga są już po operacji rękawowej resekcji żołądka, której poddały się w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Więcej o historii obu kobiet już dziś o godz. 22 w telewizji Fokus.

Zobacz: Hannibal z Żoliborza nie stanie przed sądem? Opinia biegłych zaskoczyła śledczych

Źródło: brak autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: