WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Inowrocław. Zabiorą im córkę, bo jej nie szczepili?

Inowrocław. Zabiorą im córkę, bo jej nie szczepili?

16.06.2017, godz. 02:00
Zabiorą im córkę, bo jej nie szczepili?
foto:

Gdy państwo Iwona i Artur K. postanowili nie szczepić urodzonej w marcu córeczki, nie wiedzieli, jakie kłopoty mogą ich spotkać. W środę w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie) ruszył proces o ograniczenie małżeństwu praw rodzicielskich. Ich pociecha może trafić do domu dziecka, bo nie zgodzili się na zaszczepienie jej w pierwszej dobie po urodzeniu.

Wszystko zaczęło się, gdy dyrektor przychodni z Gniewkowa koło Inowrocławia, skąd pochodzą rodzice trzymiesięcznej dziewczynki, stwierdził, że swym postępowaniem rodzice narazili dziecko na utratę zdrowia i życia. Małżeństwo z kolei zarzucało mu, że nie poinformował ich, jakie komplikacje mogą nieść za sobą szczepienia. Ale to ze stanowiskiem lekarza zgodził się prokurator. Proces jest utajniony i toczy się za zamkniętymi drzwiami. Ani oskarżeni rodzice, ani prokurator nie chcieli w środę rozmawiać z mediami. Mecenas małżeństwa Arkadiusz Tetela stwierdził jedynie, że w większości krajów UE to rodzice decydują o tym, czy szczepią dzieci, czy nie. Przed rozpoczęciem rozprawy nie zabrakło emocji. Pod gmach sądu bowiem przyszli przeciwnicy szczepienia dzieci, którzy protestowali przeciw polskiemu prawu w tej kwestii. - Nie jesteśmy żadnymi oszołomami. Nie szczepimy dzieci, bo nasze starsze dzieci miały komplikacje - mówili manifestanci z tabliczkami "Szczepionka ważniejsza niż matka". Sprawa została odroczona do sierpnia.

Na temat nieszczepienia dzieci wypowiedział się podczas środowej wizyty w Bydgoszczy minister zdrowia. - Ci, którzy podejmują decyzję o niezaszczepieniu swojego dziecka, nie tylko narażają na niebezpieczeństwo swoje dziecko, ale też inne dzieci. To jest wielka odpowiedzialność, z której wszyscy muszą sobie zdawać sprawę - przypomniał Konstanty Radziwiłł (59 l.).

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: