WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Internauci pomogli uczestniczce Powstania Warszawskiego. Uzbierali 20 tys. złotych!

Internauci pomogli uczestniczce Powstania Warszawskiego. Uzbierali 20 tys. złotych!

06.08.2016, godz. 15:59
Powstanie Warszawskie
foto: Super Express

Uczestniczka Powstania Warszawskiego z trudem wiązała koniec z końcem. 90-letniej Sabinie Rzeczkowskiej brakowało pieniędzy na opłacenie rachunków za prąd i gaz. Zdesperowana w 72. rocznicę Powstania Warszawskiego napisała list do RWE z prośbą o umorzenie, bądź rozłożenie na raty zaległych rachunków. Pisane ręcznie pismo opublikowano w internecie. Wtedy Internauci postanowili zaangażować się w pomoc kobiecie. Dla uczestniczki Powstania Warszawskiego uzbierano 20 tys. złotych.

Tuż przed 72. rocznicą wybuchu Powstania Warzawskiego pani Sabina Rzeczkowska w akcie desperacji poprosiła sąsiada o pomoc w napisaniu listu z prośbą o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległych rachunków z RWE. "Gotowałam Powstańcom posiłki, opatrywałam rany, a dziś w rocznicę wybuchu Powstania muszę uważać na siebie, żeby nie dostać wylewu, gdy otwieram kopertę z rachunkami za prąd i gaz" - napisała w liście uczestniczka Powstania. Gdy pismo zostało opublikowane w internecie, sprawą zainteresowali się internauci. Przemysław Pawlak został inicjatorem zbiórki pieniędzy dla staruszki. Losem 90-latki przejęła się również RWE - firma umorzyła kobiecie zaległe rachunki.

Odzew internautów był ogromny. Na pomoc Sabinie Rzeczkowskiej zebrano 20 tys. złotych. Teraz uczestniczka Powstania zamierza wydać zebraną kwotę na wymianę ogrzewania. Piecyk kaflowy zamieni na normalne ogrzewanie. Reszta pieniędzy zostanie przeznaczona na leki i rachunki. - Cała akcja zapewni jej godne ostatnie lata życia - słowa organizatora zbiórki, Przemysława Pawlak, przytacza tvnwarszawa.pl

ZOBACZ: Przeżyłem z wyrokiem śmierci

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: