WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Intronizacja Jezusa Chrystusa na króla Polski. Uroczystości w Łagiewnikach [RELACJA NA ŻYWO]

Intronizacja Jezusa Chrystusa na króla Polski. Uroczystości w Łagiewnikach [RELACJA NA ŻYWO]

19.11.2016, godz. 14:09
Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski Łagiewniki
Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski Łagiewniki foto:

19 listopada odbędzie się uroczysta intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Od Rana w świątyni w Łagiewnikach będą trwały przygotowania do punktu kulminacyjnego, który będzie miał miejsce o godzinie 12:00. W uroczystości zapowiedział swój udział Andrzej Duda.

Intronizacja Jezusa Chrystusa na króla Polski to symboliczne ustanowienie króla oraz oddanie się pod  jego władzę. Uroczystości związane z intronizacją odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie od godziny 8:00 przedstawiciele poszczególnych diecezji będą czekać na rozpoczęcie wydarzenia nabożeństwem o godzinie 10:00. O 11:00 bp Roman Pindel wygłosi konferencję, a o 12:00 rozpocznie się Msza Św., której będzie przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Homilię wygłosi bp Andrzej Czaja. Tuż po mszy odbędzie się proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki.

14:08 Rozlegają się brawa. Jezus Chrystus został królem Polski. Uroczystość się kończy.

14:00 Trwa proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

13:59 Nie brakuje też głosów oburzenia na hipokryzję niektórych Polaków.

13:57 Kolejni internauci zauważają ich zdaniem ważniejsze wydarzeni niż intronizacja Jezusa na króla Polski - strajk nauczycieli przeciwko reformie szkolnictwa. TVP Info transmituje jednak to pierwsze wydarzenie.

13:47 Skończyła się komunia święta. Następuje wystawienie Najświętszego Sakramanentu. A tuż po cichej modlitwie czas na przyjęcie Jezusa na króla Polski.

13:44 Pojawiły się także pierwsze memy związane z uroczystością.

13:40 Wielu użytkownikom Twittera pomysł intronizacji Jezusa na króla Polski wydaje się absurdalny.

13:26 Księża zgromadzeni w świątyni zostali poproszeni o wzięcie opłatków i wyjście z nimi do ludu zebranego pod kościołem. Za chwilę odbędzie się Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

13:20 - Nie lękajmy się takiego aktu. Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera, a wszystko daje. Jego panowanie nikomu nie zagraża, bo wyraża się przez miłość, która została ukrzyżowana - powiedział biskup Czaja w swoim kazaniu.

13:04 Kazanie się skończyło. Trwa dalsza część mszy świętej.

12:41 Nie wszystkim obywatelom podoba się to, że prezydent zamiast zajmować się krajem, bierze udział w kościelnych uroczystościach.

12:40 Biskup Czaja wygłasza kazanie. - Przybyliśmy więc, by ugiąć kolano i wyznać z wiarą, że Jezus jest naszym Królem, Panem i Zbawicielem. Chcemy Go przyjąć za Króla i Pana - słyszymy z pod ołtarza.

12:22 Trwa eucharystia. - Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera, a wszystko daje. Nie lękajmy się tego Aktu-powiedział kardynał Dziwisz. Tymczasem pod świątynią tłumy wiernych.

12:05 - Pragniemy dziś świadomie i uroczyście, osobiście i zbiorowo przyjąć Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Pragniemy wyrazić Mu wdzięczność za Jego niezmienną wierność, za miłosierną miłość Jego Serca - powiedział, witając wiernych kardynał Dziwisz.

12:00 Do świątyni w Łagiewnikach przybył Andrzej Duda z małżonką. Zaczyna się msza święta, którą poprowadzi kard. Stanisław Dziwisz

11:53 Niebawem rozpocznie się eucharystia. Zgromadzeni czekają na przybycie Andrzeja Dudy i Beaty Szydło.

11:28 - Należymy do tych, którzy uwierzyli w zbawienie przez Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, a teraz oczekują na powrót swego Króla - powiedział bp Pindel. - Uznając Jezusa jako Pana i Króla w naszym sercu, chcemy poddać pod Jego panowanie całe nasze życie, wszystkie jego obszary - dodał duchowny. Tymczasem wierni modlą się.

11:15 Swoje zdanie na temat uroczystości wygłosił na Twitterze ks. Janusz Chyła.

11:10 O wydarzeni słyszeli nawet użytkownicy Twittera z zagranicy. Widzą jednak pewien zgrzyt. - Zaraz... Polska ma teraz żydowskiego króla? Świat robi się coraz bardziej dziwny... - napisał jeden z użytkowników portalu.

11:05 Skończyło się nabożeństwo i trwa konferencja biskupa bielsko-żywieckiego bp Romana Pindla.

10:40 Wśród zgromadzonych jest minister środowiska Jan Szyszko. Pod świątynią stoją zgromadzeni wierni, którzy nie mieli specjalnego biletu, umożliwiającego wejście do środka.

10:25 Nie zabrakło jednak przeciwników całej uroczystości, którzy uważają, że jest kuriozalna.

10:22 O Intronizacji przypominała na Twitterze konserwatywna blogerka Karyna.

10:10 Pod świątynią zgromadzili się pielgrzymi z całej Polski.

10:00 Zaczeło się nabożeństwo w w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Do świątyni można było wejść od 8:00. W oczekiwaniu na rozpoczęcie uroczystości, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Zobacz: Ksiądz Natanek wśród najważniejszych polityków. Służby w gotowości

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: