WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jadwiga Kaczyńska NIE ŻYJE - gdzie i kiedy POGRZEB. Kaczyńska spocznie na Powązkach obok męża Rajmunda Kaczyńskiego?

Jadwiga Kaczyńska NIE ŻYJE - gdzie i kiedy POGRZEB. Kaczyńska spocznie na Powązkach obok męża Rajmunda Kaczyńskiego?

17.01.2013, godz. 17:07
Jadwiga Kaczyńska
Jadwiga Kaczyńska urodziła się 31 grudnia 1926 r. w Starachowicach. Tam ukończyła liceum, później, w trakcie okupacji hitlerowskiej była sanitariuszką Szarych Szeregów na Kielecczyźnie. Po wojnie, w 1948 r. poślubiła Rajmunda Kaczyńskiego, porucznika Armii Krajowej. Rajmund Kaczyński wywodzi się z rodu Kaczyńskich herbu Pomian. foto:

Dziś, 17 stycznia 2013 roku, odeszła Jadwiga Kaczyńska, matka polskich polityków: śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Gdzie spocznie Jadwiga Kaczyńska? Zapewne na Powązkach obok  męża, zasłużonego żołnierza Armii Krajowej.

Jadwiga Kaczyńska urodziła się 31 grudnia 1926 r. w Starachowicach, zmarła 17 stycznia 2013 roku w Warszawie. Kobieta od lat miała problemy ze zdrowiem.

W 1948 roku wyszła za mąż za Rajmunda Kaczyńskiego, żołnierza AK o pseudonimie IRKA. Rajmund Kaczyński był uczestnikiem powstania warszawskiego, zmarł 17 kwietnia 2005 roku w Warszawie.

Został pochowany na Starych Powązkach, kwatera 154b - taka informacja znajduje się nawet w Muzeum Powstania Warszawskiego, które odnotowuje Kaczyńskiego jako uczestnika powstania.

Najprawdopodobniej Jadwiga Kaczyńska spocznie w grobie obok męża w skromnym grobie z nagrobkiem z czarnego marmuru.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: