WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Matka Mariusza Trynkiewicza: Jak go zabiją, nie będę płakała!

Matka Mariusza Trynkiewicza: Jak go zabiją, nie będę płakała!

11.01.2014, godz. 02:00
Jak go zabiją nie będę płakała
Mariusz Trynkiewicz (52 l.), który w 1988 r. zabił czterech chłopców, może wyjść na wolność już 11 lutego Mariusz Trynkiewicz (52 l.), który w 1988 r. zabił czterech chłopców, może wyjść na wolność już 11 lutego foto: Super Express

Gwałcił i zabijał. W okrutny sposób zamordował czterech niewinnych chłopców. Pedofil zabójca Mariusz Trynkiewicz, zwany też Szatanem z Piotrkowa, odsiedział już 25 lat za swoje zbrodnie. I za niespełna miesiąc może wyjść na wolność. Taka sytuacja to wynik opieszałości urzędników Kancelarii Premiera, którzy zwlekali z opublikowaniem specjalnej ustawy dotyczącej najgroźniejszych przestępców w Dzienniku Ustaw. Wszyscy wiedzą, że kiedy potwór opuści więzienie, będzie dalej mordował. Mówi o tym nawet matka Trynkiewicza. I dodaje: - Jak ktoś go wcześniej zabije, nie będę płakała.

Zbrodnie "Szatana z Piotrkowa" zszokowały Polskę w 1988 roku. 26-letni wówczas Trynkiewicz, były nauczyciel wychowania fizycznego, w lipcu wykorzystał seksualnie i z zimną krwią wymordował czterech chłopców: Wojtka Pryczka (†13 l.), Artura Kawczyńskiego (†12 l.), Tomka Łojka (†11 l.) i Krzysia Kaczmarka (†12 l.).

Do pierwszego zabójstwa - Wojtka - doszło 4 lipca, trzej pozostali chłopcy zginęli jednego dnia - 29 lipca. Zwyrodnialec zarżnął ich nożem, zapakował zwłoki w pościel, pod osłoną nocy wywiózł je do lasu, oblał benzyną i podpalił. Dziś w tym miejscu stoi pomnik, który zbudowali rodzice zabitych dzieci...

Trynkiewicz wpadł w ręce policji po kilku tygodniach od ostatniej zbrodni. Szybko zasiadł na ławie oskarżonych. Pytany w trakcie procesu przez sędziego, czy po wyjściu na wolność mordowałby chłopców, bez namysłu odpowiedział: - Tak! Na pewno tak!

Zobacz też: Mariusz Trynkiewicz. Poznaj krwawą historię potwora z Piotrkowa i jego ofiar

Sąd skazał go na karę śmierci, ale z powodu wprowadzonej w 1989 roku amnestii ten wyrok zamieniono na 25 lat więzienia. Ówczesny Kodeks karny nie przewidywał kary dożywocia.

O tym, jaki to potwór, najlepiej świadczą słowa jego matki, pani Urszuli. - Nie chcę go znać - mówi kobieta, której też zrujnował życie. - Do mnie do mieszkania go na pewno nie wpuszczę. Już mu to zresztą oznajmiłam. Niech się nawet do mnie nie zbliża. A co będzie, jak go zabiją? Pochowam go i ten koszmar się skończy.

Tymczasem jego śmierci chce coraz więcej osób. Na Facebooku powstał nawet specjalny profil "Śmierć Mariuszowi Trynkiewiczowi", który ma już ponad trzy tysiące fanów.

Przerażeni wizją opuszczenia przez niego więziennych murów są rodzice zamordowanych dzieci.

- Gdybyśmy żyli nie w Polsce, a w normalnym kraju, to on do końca swoich dni gniłby w kryminale - mówi Stanisław Kaczmarek, ojciec zamordowanego Krzysia.

Jeszcze dalej w swoich ostrych osądach idzie mama zgładzonego przez Trynkiewicza Tomka. - Gdyby taka tragedia dotknęła rodzinę prezydenta i premiera, to może by się wszyscy w końcu opamiętali - mówi pani Maria. - Przecież on wyjdzie na wolność i będzie robił to samo!

autor: Dariusz Kucharski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: