WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jak modlić się o podwyżkę? Których ŚWIĘTYCH prosić o WSTAWIENNICTWO?

Jak modlić się o podwyżkę? Których ŚWIĘTYCH prosić o WSTAWIENNICTWO?

24.10.2011, godz. 19:06
Jak modlić się o podwyżkę
foto:

Jak trwoga, to do Boga. Kiedy grozi nam zwolnienie z pracy, potrzebujemy podwyżki albo nowego zajęcia, żarliwie modlimy się o pomyślne zakończenie naszych problemów. Nie zaszkodzi przy tym poprosić świętych patronów o wstawiennictwo w naszych sprawach.

Ksiądz Cezary Wilczyński radzi, jak i do kogo się modlić. I tak św. Józef może nam pomóc znaleźć pracę, św. Juda od spraw beznadziejnych może przekonać szefa, by nas nie zwalniał, zaś o podwyżkę najlepiej poprosić św. Jadwigę Trzebnicką.

- Poświęciła ona życie nędzarzom, czczona jest jako orędowniczka w czasach kryzysu. To patronka ubogich i zadłużonych - opowiada ks. Cezary Chwilczyński.

Św. Józef sam musiał zarabiać ciężką pracą na utrzymanie rodziny. - Dlatego właśnie jego wstawiennictwo jest waż-ne zwłaszcza przy szukaniu zatrudnienia - mówi duchowny. Ale to, czy po zmówieniu tych modlitw możemy spać spokojnie, zależy od nas samych. - Najważniejsza w modlitwie jest czystość serca i zaufanie do Opatrzności, a wstawiennictwo świętych ma nam w tym pomóc - mówi ks. Chwilczyński.

Poza tym, żeby modlitwa miała sens, musimy swoją pracę wykonywać sumiennie. Dlatego na samym początku nie zawadzi, wzorem papieża św. Piusa X, pomodlić się o sumienność w pracy i nieuleganie lenistwu.

Modlitwy do patronów

św. Jadwiga Trzebnicka - patronka zadłużonych i potrzebujących podwyżki
"Święta Jadwigo, spojrzyj życzliwie na nas i oddal od nas wszystkie niebezpieczeństwa duszy i ciała. Racz wyjednać u Boga wszystko, co jest nam potrzebne w tym życiu do osiągnięcia Królestwa Bożego. Amen"

św. Juda Tadeusz - patron spraw beznadziejnych, pomoże, gdy chcą nas zwolnić z pracy
"Święty Judo Tadeuszu, patronie spraw trudnych i beznadziejnych, uproś mi u Serca Jezusowego i Najświętszej Marii Panny łaskę, o którą proszę (w tym miejscu mówimy, o co prosimy). O św. Judo Tadeuszu, pomóż mi. Aby Najświętsze Serce Jezusa było czczone modlitwą, miłością, teraz i zawsze. Aby Najświętsze Serce Maryi było czczone modlitwą i błogosławione teraz i zawsze. Amen"

św. Józef - pomaga bezrobotnym, szukającym lepszej pracy

Modlitwa dla szukających pracy:
"Święty Józefie, który znasz cenę trudu i krople potu ciężkiej pracy, jaką podejmowałeś, by zapewnić godne warunki życia św. Rodzinie, prosimy Cię, zwróć swe zatroskane serce na ciężko pracujących. Niech wszyscy uzyskają sprawiedliwe wynagrodzenie za swój trud, aby ich rodziny nie cierpiały głodu i nie żyły w niedostatku. Nie zapominaj żywicielu św. Rodziny o tych, którzy nie mają pracy i bezskutecznie jej poszukują. Amen"

Modlitwa o sumienność w pracy papieża św. Piusa X
"Chwalebny Józefie, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę, bym i ja pracował w duchu pokuty: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony. Amen"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: