WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jak odnaleziono ciało Ewy Tylman? Ciało było przysypane piachem [NIEOFICJALNE INFORMACJE]

Jak odnaleziono ciało Ewy Tylman? Ciało było przysypane piachem [NIEOFICJALNE INFORMACJE]

26.07.2016, godz. 10:47
Ewa Tylman
foto: Facebook

Ewa Tylman zaginęła w noc z  22 na 23 listopada 2015 roku, gdy wracała z imprezy pracowniczej ulicami Poznania. Ślad po niej urwał się na moście św. Rocha, gdzie wpadła do wody - zgodnie z zeznaniami towarzyszącego jej wtedy Adama Z. Od tamtej pory mężczyzna przebywał w areszcie pod zarzutem zabójstwa z zamiarem ewentualnym, a ekipy ratunkowe spędziły ponad pół roku na bezskutecznym przeszukiwaniu rzeki Warty. Dopiero teraz, w lipcu 2016 roku odnaleziono ciało kobiety, które najprawdopodobniej należy do zaginionej Ewy Tylman. Jak podaje wyborcza.pl, odnalezione ciało przysypane było piachem i prawdopodobnie zahaczyło o jedną z lin zabezpieczających zacumowaną barkę.

Ciało, które może należeć do Ewy Tylman zostało znalezione na brzegu rzeki Warty w miejscowości Czerwonak, oddalonej od Poznania o około 15 kilometrów. O znalezisku poinformował policję opiekun kolonijny w poniedziałek o godzinie 19.30. Z jego zeznań wynika, że wybrał się nad rzekę, na piwo, jak informuje wyborcza.pl, i wtedy zauważył w wodzie coś przypominającego zwłoki. Na miejsce natychmiast przyjechali funkcjonariusze policji, medyk sądowy, prokurator z poznańskiego Nowego Miasta oraz prokurator Magdalena Jarecka, prowadząca śledztwo w sprawie zabójstwa zaginionej Ewy Tylman. Po wstępnych oględzinach śledczy są prawie pewni, że ciało należy właśnie do niej. Zgadza się wygląd ogólny - wzrost, kolor włosów, ubiór oraz dane na dokumentach znalezionych przy zwłokach. Trwa sekcja zwłok, która ostatecznie potwierdzi tożsamość.