WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jak sprawdzić, CZY OPĘTAŁ MNIE SZATAN? Egzorcysta Andrzej Grefkowicz RADZI

Jak sprawdzić, CZY OPĘTAŁ MNIE SZATAN? Egzorcysta Andrzej Grefkowicz RADZI

05.08.2015, godz. 11:44
Andrzej Grefkowicz
foto: Super Express

Szatan lubi ludzi smutnych, ze skłonnościami do depresji. Tych, co przeklinają i są nieposłuszni temu, co mówił Chrystus. Jeśli już upatrzy sobie ofiarę, zaczyna swoją diabelską zabawę - zdradza egzorcysta, ks. Andrzej Grefkowicz (49 l.).

Na czym polegają sztuczki złego ducha? - Coś się zewnętrznie dzieje. Słychać kroki, a nikogo nie ma. Światło to gaśnie, to się zapala. Pojawiają się odgłosy przesuwanych mebli, zegar chodzi w odwrotną stronę - opisuje egzorcysta. Zły duch wdziera się też do umysłu. Straszenie przez diabła, czyli nawiedzenia w postaci widzialnego ducha i opresje są grą, dzięki której szatan chce całkowicie zawładnąć człowiekiem. Te opresje to np. duszenie człowieka podczas snu. Człowiek zaczyna się bać wszystkiego. Pojawiają się koszmary nocne, przeżycia na granicy jawy i snu. Człowiek budzi się, mając poczucie czyjejś obecności. - W działaniu szatana chodzi o to, by ukryć, że to on wpływa na to, co dzieje się z człowiekiem. Jeśli więc ktoś zaczyna się dziwnie zachowywać, powinien szukać pomocy u fachowców, np. terapeutów. Oni mogą te stany psychiczne określić jako obiektywne wydarzenie, a nie tylko złudzenie. Potrzebna jest też wspólna refleksja i księdza, i psychologa - podkreśla ks. Grefkowicz.

Atakowany przez złego nie jest bezradny. Pomoże mu ksiądz egzorcysta i modlitwa. Akty ofiarowania miłosiernemu Chrystusowi to tarcze, które chronią przed ciosami złego ducha. Wystarczy krzyknąć: "Panie Jezu ratuj!" i diabeł przegrywa. Różaniec to kule, którymi strzela się w zło jak z karabinu. Trzeba go zawsze mieć przy sobie. - Modlitwa psalmami, czyli wersetami z Pisma Świętego wywołuje u diabła lęk, przed którym drży. Szatan to duch, który ma lęki i depresje przed sakramentaliami, bo go Pan Bóg wygnał z raju. Stąd potrafi atakować tylko tym, czego sam doświadcza. - Dlatego trzeba z nim walczyć, wzywając na pomoc Boga i egzorcystę. - Ale to nie ja pokonuję diabła, tylko Chrystus - podkreśla egzorcysta.

Jak sprawdzić, czy atakuje cię diabeł?

Powiedz z wiarą "Idź precz szatanie i nie kuś mnie więcej". Jeśli nie jesteś w stanie wypowiedzieć tych słów, to znak, że powinieneś trafić do egzorcysty.

Egzorcyzm do noszenia na szyi

Poświęcony medalik św. Benedykta chroni właściciela przed złymi mocami. Jest na nim napisane: "Vade retro satana, numquam suave mihi vana - sunt mala quae libas ipse venena bibas", czyli "Idź precz szatanie, nie kuś mnie do próżności, złe jest to, co podsuwasz, sam pij swoją truciznę".

Poradnie dla opętanych:

Ks. kanonik Andrzej Grefkowicz Warszawa, ul. Bednarska 28/30, tel. 22 828 54 83
Ks. Andrzej Warpechowski parafia MB Wspomożenia Wiernych, Grodzisk 1. Grodzisk, 16-150 Suchowola/Białystok, tel.: 85-712-57-02
Ks. Marian Rajchel Kuria Metropolitalna 37-700 Przemyśl, Plac Katedralny 4a, tel. (0-16) 678-66-94
Ks. Andrzej Kowalczyk, ks. Marek Czyżewski Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, ul. Cystersów 11, 80-330 Gdańsk Oliwa, tel. (0-58) 552-18-81.

Uwaga! Do wizyty u egzorcysty kwalifikuje psycholog. Więcej na www.egzorcyzmy.katolik.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: