WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jastrzębie-Zdrój Wycięli kota z latarni

Jastrzębie-Zdrój Wycięli kota z latarni

20.03.2017, godz. 02:00
kot w słupie
kot w słupie foto:

Jak ty tam wlazłeś, kotku? Sympatyczny dachowiec z Jastrzębia-Zdroju upatrzył sobie powalony na ziemię, wydrążony w środku betonowy słup. Widząc w nim świetną kryjówkę, wlazł do środka, nieświadom faktu, że wnętrze zawęża się ku górze. Zaklinował się tak, że trzeba go było wycinać specjalną piłą!

Szczęśliwie rozpaczliwe miauknięcia przerażonego zwierzaka usłyszało dziecko, które o wszystkim z przejęciem opowiedziało rodzicom. Ci z kolei zadzwonili po niezastąpionych w takich wypadkach strażaków. Ruszyła akcja ratunkowa.

- Użyliśmy kamery wziernikowej, żeby go zlokalizować. Potem rozcięliśmy słup, by kota wydostać. Użyliśmy cichszej piły elektrycznej zamiast spalinowej, żeby zwierzaka nie straszyć jeszcze bardziej - mówi bryg. Mirosław Juraszczyk, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Zdroju.

Wyzwolony kot trafił do schroniska, gdzie przebywa teraz kwarantannę. Jeśli okaże się, że jest bezdomny, to może ktoś go przygarnie. W sprawach adopcji można kontaktować się z pracownikiem schroniska pod nr tel. 533 305 985 (w godz. 7.00-15.00).

ZOBACZ: Kto chciał zabić niewinnego pieska? Policja szuka strzelca

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: