WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jest wyrok w sprawie zabójstwa Wiktorii z Krapkowic. "To morderca!"

Jest wyrok w sprawie zabójstwa Wiktorii z Krapkowic. "To morderca!"

27.09.2016, godz. 11:37
Wiktoria z Krapkowic1
foto: rutkowski.patriot24.net

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Wiktorii z Krapkowic. 18-letni Artur W. został skazany przez sąd na karę 14 lat pozbawienia wolności. Oznacza to, że mężczyzna wyjdzie z więzienia w wieku 31 lat. Mężczyzna nie stawił się na dzisiejszej rozprawie. Sad wymierzył kare 14 lat, bo m.in uznał, ze Artura W. trzeba wychować. - Oskarżony za każdym razem przepraszał rodziców Wiktorii i wyrażał skruchę - mówił sędzia.

Dziś zapadł wyrok w sprawie zabójstwa Wiktorii z Krapkowic. Artur W., który był oskarżony o zabójstwo został skazany na karę 14 lat pozbawienia wolności. - Wiktoria zmarła na skutek utonięcia w kolektorze ściekowym, do którego wrzucił ją oskarżony - mówił sędzia i podkreślał, ze Artur W. nigdy nie przyznał się do morderstwa, a jedynie do rozboju. Przypomnijmy, ze młodociany bandyta chciał ukraść dziewczynie telefon. Popchnął ją, uderzyła się w głowę i straciła przytomność. Oskarżony chciał zatrzeć ślady, nie wyczul u dziewczyny pulsu i dlatego zaciągnął ciało do kolektora.

- Oskarżony działał z zamiarem rabunku, zacierał tez ślady - uzasadniał wyrok sędzia. - Nie starał się pomoc dziewczynie. Ale cale jego działanie było próbą ratowania siebie, a nie umyślnym zabójstwem - podsumował sędzia. Rozprawa toczyła się przed Sądem Okręgowym w Opolu. Oskarżonemu groziła kara od 12 do 25 lat więzienia. Ze względu na to, że nie był pełnoletni w chwili popełnienia przestępstwa, nie można wobec niego orzec dożywocia.

- 14 lat to za mały wyrok. Uważamy, że powinien dostać 25 lat - mówią rozgoryczeni rodzice Wiktorii z Krapkowic. - Nigdy mu nie wybaczymy! To morderca. Jak wyjdzie to znowu kogoś zabije - dodawali zapłakani.

Zobacz: 10 największych zbrodni 2015 w Polsce

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: