WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jezus królem Polski. Co to oznacza?

Jezus królem Polski. Co to oznacza?

17.11.2016, godz. 11:23
Jezus królem Polski
foto: KEP

Już 19 listopada dojdzie do intronizacji Jezusa Chrystusa na króla Polski. W uroczystej mszy świętej w Krakowie weźmie udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz polscy biskupi. Co dokładnie oznacza dla katolików ustanowienie Jezusa na króla Polski?

Ustanowienie Jezusa Chrystusa na króla Polski ma związek z zakończeniem obchodów 1050-lecia chrztu Polski. Podczas uroczystej mszy świętej w Krakowie, w której udział wezmą polscy biskupi oraz prezydent Andrzej Duda. Uroczystą mszę swiętą będzie odprawiał kardynał Stanisław Dziwisz, zaś kazanie wygłosi bp. Andrzej Czaja.

- Zasadniczym celem dokonania aktu jest uznanie z wiarą panowania Jezusa, poddanie i zawierzenie Mu życia osobistego, rodzinnego i narodowego we wszelkich jego wymiarach i życie według Bożego prawa. Jako taki, powinien więc też być aktem sprawiedliwości, w znaczeniu oddania Bogu tego, co Jemu należne, a równocześnie aktem posłuszeństwa Bogu w odpowiedzi na Jego Miłość - czytamy na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj: Intronizacja Chrystusa na króla Polski. Uroczystości w Łagiewnikach

Poniżej możemy znaleźć wywiad z bp. Andrzejem Czają, który dokładnie tłumaczy na czym polega intronizowanie Jezusa Chrystusa na króla Polski.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: