WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Józef SZANIAWSKI RODZINA w żałobie. SYN Filip Frąckowiak: zginął w Tatrach, schodząc ze Świnicy, spadł w przepaść

Józef SZANIAWSKI RODZINA w żałobie. SYN Filip Frąckowiak: zginął w Tatrach, schodząc ze Świnicy, spadł w przepaść

05.09.2012, godz. 08:44

Zginął Józef Szaniawski. We wtorek około godziny 11. podczas wędrówki po Tatrach spadł w przepaść schodząc ze Świnicy w kierunku Doliny Pięciu Stawów. Wiadomość o śmierci Józefa Szaniawskiego przekazał syn zmarłego Filip Frąckowiak.

- Józef Szaniawski zginął w Tatrach, schodząc ze Świnicy, spadł w przepaść w kierunku Doliny Pięciu Stawów – powiedział w rozmowie z Naszym Dziennikiem Filip Frąckowiak, syn Szaniawskiego.

Do wypadku doszło we wtorek 04.09.2012, około godziny 10. Ratownicy TOPR przez blisko godzinę prowadzili akcję reanimacyjną – bez skutku.

Józef Szaniawski był politologiem, wykładowcą UKSW i publicystą. Urodził się w 1944 r. we Lwowie. Był redaktorem Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, współpracował z Radiem Wolna Europa.

W latach 70. i 80. działał w antykomunistycznej opozycji. W1985 roku sąd wojskowy skazał go na 10 lat więzienia. Sąd Najwyższy, który w roku 1989 go uniewinnił, określił go jako ostatniego więźnia politycznego PRL.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: