WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jurek Owsiak: W tym roku zebraliśmy REKORDOWĄ kwotę, było też NAJBEZPIECZNIEJ

Jurek Owsiak: W tym roku zebraliśmy REKORDOWĄ kwotę, było też NAJBEZPIECZNIEJ

09.01.2012, godz. 16:22
WOŚP 20 Finał. Jurek Owsiak
WOŚP 20 Finał. Jurek Owsiak foto: AKPA

Na samym niedzielnym finale WOŚP udało sie zebrać ponad 40,2 mln zł. Ostateczną kwotę poznamy najszybciej za kilka tygodni. Prawie na pewno jest ona jednak większa niz zeszłoroczny rekord- 47,25 mln zł. Według informacji przekazanych przez policję, tegoroczny finał był też najbezpieczniejszym w historii Orkiestry - poinformował Jurek Owsiak na dzisiejszej konferencji.

Finansowe rozliczanie WOŚP nadal trwa. Sztaby zbierające pieniądze mają czas na zadeklarowanie zgromadzonych kwot do końca lutego. Nadal trwają również niektóre internetowe aukcje. Do końca stycznia wylicytować można m.in. samochód rajdowy Adama Małysza (cena przekroczyła już 233 tys. zł), czapkę kapitana Wrony (7,1 tys. zł) oraz zaproszenie na mecz gwiazd NBA od Marcina Gortata (ponad 33 tys. zł). Do tej pory na ponad 34 tys. aukcji zebrano 2,9 mln zł.

W dniu finału odbyła się także "Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców", podczas której sprzedawane są złote karty telefoniczne oraz złote serduszka. Na XX finale WOŚP najdroższe serduszko uzyskało cenę 127 777 zł, a złota karta telefoniczna- 65 tys. zł.

Bezpieczne granie

Podczas dzisiejszej konferencji Jurek Owsiak poinformował także, że XX finał WOŚP był, jak do tej pory, najbezpieczniejszy. Policja potwierdza te doniesienia. - Jak dotąd w całym kraju doszło do 15 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformowała portal polskalokalna.pl Komenda Główna Policji.

- Były to głównie kradzieże puszek a także oszustwa polegające na tym, że nieuprawnione osoby zbierały pieniądze posługując się sfałszowanymi identyfikatorami - powiedział nadkom. Piotr Bieniak z wydziału prasowego Komendy.

Organizatorzy zapraszają na Woodstock

Organizatorzy Orkiestry umieścili na swojej stronie oficjalne podziękowanie, skierowane do wolontariuszy oraz uczestników tegorocznego finału. - XX Finał WOŚP przebiegał w niesamowitej, jak zawsze, atmosferze! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym szczególnym dla nas dniu! Zarówno wszystkim wolontariuszom Pokojowego Patrolu, jak i oczywiście Wam! Nie pozostaje nam nic innego, jak powiedzieć sobie: Do widzenia na Przystanku Woodstock! Z pewnością będzie tam jeszcze ciekawiej, gdyż z własnego doświadczenia wiemy, że z imprezy na imprezę jest coraz lepiej! :) - napisali na stronie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: