WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Waloryzacja rent i emerytur 2012. Już wiadomo, że emerytury będą wyższe

Waloryzacja rent i emerytur 2012. Już wiadomo, że emerytury będą wyższe

07.04.2011, godz. 02:30
Zbuduj solidny majątek - cz. III, pieniądze
foto:

To dobra informacja dla wszystkich emerytów i rencistów. Już teraz pojawiają się bowiem pierwsze informacje o tym, jak może wyglądać waloryzacja ich świadczeń w 2012 roku! Według wyliczeń "Super Expressu", w przyszłym roku najstarsi Polacy będą mogli liczyć na podwyżkę w wysokości ok. 3,08 proc.

Spirala drożyzny oraz podwyżka stawek podatku VAT, która już od początku roku drastycznie wywindowała ceny żywności, jest wyjątkowo mocno odczuwana przez seniorów. Ze swoich skromnych świadczeń muszą oni nie tylko zapłacić za jedzenie i media, ale jeszcze kupić kosztowne lekarstwa. A po tym wszystkim rzadko kiedy pozostają im środki na godne życie.

Dlatego coroczna waloryzacja jest dla nich tak ważna. Według wstępnych wyliczeń w marcu 2012 r. może ona wynieść ok. 3,08 proc. Oczywiście może to się jeszcze zmienić, bo negocjacje w Komisji Trójstronnej dotyczące wzrostu świadczeń rozpoczną się dopiero w czerwcu.

Patrz też: Waloryzacja rent i emerytur 2011- ostateczna podwyżka

A jak twierdzi Andrzej Strębski, ekspert do spraw emerytalno-rentowych OPZZ, istnieje możliwość, że waloryzacja będzie jeszcze wyższa, gdyż publikowane przez rząd dane odnośnie inflacji są nieprecyzyjne.

Lidia Kuryłowicz (72 l.), emerytka z Białegostoku (woj. podlaskie):

- Mam 850 zł emerytury, więc dla mnie każda zapowiedź podwyżki świadczeń jest jak miód na serce. Niestety, pewnie jak zwykle dostanę 20-30 zł i tyle będzie z tej radości. Oczywiście w tej sytuacji każdy grosz jest ważny, ale wreszcie rząd mógłby poważnie pomyśleć o emerytach i dać nam solidne podwyżki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: