WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Kajetan P. ZAMORDOWAŁ kobietę, a nie stanie przed sądem

Kajetan P. ZAMORDOWAŁ kobietę, a nie stanie przed sądem

19.11.2016, godz. 02:00
Obciął głowę, chciał zjeść wątrobę, nie stanie przed sądem
foto: Wojciech Artyniew/Super Express

Nie będzie kary! Nie będzie procesu! Prokuratura oficjalnie potwierdziła, że biegli zakwestionowali poczytalność Hannibala z Żoliborza. I choć śledczy się nie poddają i analizują ich opinię, tylko jeden scenariusz jest możliwy. Kajetan P.(27 l.), który w lutym zamordował lektorkę języka włoskiego Katarzynę J. (+31 l.) i obciął jej głowę, trafi do psychiatryka. Warszawski sąd już podjął taką decyzję.

"Super Express" już trzy tygodnie temu nieoficjalnie ustalił, że biegli uznali bibliotekarza mordercę za wariata, ale Prokuratura Okręgowa w Warszawie dopiero teraz zdecydowała się to potwierdzić.

- Biegli zakwestionowali poczytalność Kajetana P., ale nasze postępowanie jeszcze się nie zakończyło. Przesłuchujemy biegłych uzupełniająco - poinformował prok. Michał Dziekański. Trudno się tej opinii dziwić, bo tezy, jakie głosił Hannibal z Żoliborza, nie mogłyby się zrodzić w zdrowym umyśle. - Chciałem ją zjeść. Nie całą, tylko kawałek. Tak, jak jemy cielęcinę - wyznał podczas pierwszego przesłuchania i zdradził, że marzył o zjedzeniu nerki albo wątroby, bo to "czyste organy". A podczas obserwacji zaatakował panią psycholog i zaczął ją dusić!

Szaleństwo Kajetana zauważył także sąd, który w czwartek przedłużał mu tymczasowy areszt. - Sąd postanowił przedłużyć zastosowanie środka zapobiegawczego do 4 lutego 2017 r. i umieścić podejrzanego w zakładzie psychiatrycznym ze względu na stan zdrowia - poinformowała Ewa Leszczyńska-Furtak, rzecznik Sądu Okręgowego ds. karnych.

Co teraz? Prokuratura będzie zmuszona wkrótce umorzyć śledztwo i zamiast aktu oskarżenia skierować do sądu wniosek o leczenie Kajetana w zakładzie zamkniętym. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia powinien trafić on do Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Gostyninie-Zalesiu, bo tam lądują najgorsi z najgorszych. W tym zakładzie "urzęduje" m.in. pedofil morderca Mariusz Trynkiewicz.

Zobacz: TVN24: Kajetan P. będzie uznany za niepoczytalnego

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: