WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska TVN24: Kajetan P. będzie uznany za niepoczytalnego

TVN24: Kajetan P. będzie uznany za niepoczytalnego

18.11.2016, godz. 14:51
Kajetan P. obserwacja psychiatryczna
kajetan p ofiara, kajetan p matka, obserwacja psychiatryczna kajetana p. foto: Policja

Jak podaje TVN24, Kajetan P., który jest podejrzany o brutalne morderstwo kobiety na warszawskim Żoliborzu, zostanie przeniesiony z aresztu (w którym do tej pory przebywał) do zakładu psychiatrycznego. Biegli kwestionują jego poczytalność. W izolacji ma pozostać do 4 lutego przyszłego roku.

 

Przypomnijmy: w październiku warszawska prokuratura okręgowa otrzymała opinię psychiatryczną co do P. Biegli byli proszeni o wypowiedzenie się m.in. czy Kajetan P. w chwili czynu był poczytalny i czy w związku z tym może brać udział w postępowaniu. Rzecznik prokuratury Michał Dziekański nie ujawnił wtedy szczegółów opinii, ale przyznał, że stanowisko biegłych „jest jednoznaczne”. Jak powiedział dzisiaj: - Weryfikujemy tę opinię, planujemy przesłuchać dwójkę biegłych psychiatrów.

Za zabójstwo grozi kara dożywocia. Osoba uznana za niepoczytalną nie może być sądzona - mocą decyzji sądu jest wtedy bezterminowo umieszczana w zakładzie zamkniętym, zaś akt oskarżenia nie będzie mógł być wystosowany.

Kajetan P. jest podejrzany o zabójstwo lektorki języka włoskiego, Katarzyny J. Hannibal z Żoliborza najpierw zabił kobietę, potem odciął jej głowę, a następnie spakował zwłoki do torby i pojechał do swego mieszkania, gdzie podpalił pomieszczenie. Udało się go zatrzymać na Malcie.

Zobacz także: Ofiary księdza pedofila dostaną MILION złotych odszkodowania? Żądają zadośćuczynienia

 

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: