WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Kamienicznik wyrzuca mnie z domu!

Kamienicznik wyrzuca mnie z domu!

19.10.2016, godz. 02:00
Kamienicznik wyrzuca mnie z domu
foto:

Dramat schorowanej emerytki, która boi się eksmisji na bruk! Grażyna Dusińska (61 l.) z Warszawy padła ofiarą kamienicznika, który żąda od niej wyprowadzki z mieszkania, w który mieszka od 23 lat! - Boję się, że trafię na ulicę. Idzie zima i nie wiem, co będzie. Jestem kompletnie załamana - mówi nam ze łzami w oczach pani Grażyna.

W 2012 roku u niej w domu nagle pojawił się mężczyzna, który stwierdził, że kamienica należy do niego i wręczył wypowiedzenie najmu lokalu z okresem na trzy lata, czyli do końca 2015 roku. W grudniu 2012 r. zrozpaczona pani Grażyna złożyła dokumenty do gminy w sprawie lokalu socjalnego. - I przez trzy lata gmina nie dała mi ani jednego wskazania - wspomina emerytka. - Nigdzie się nie wyprowadzę! W kamienicy przy ulicy Strzeleckiej w Warszawie mieszkam od 1993 roku. Wtedy pytałam gminę, która dała mi to mieszkanie na czas nieokreślony, czy wobec kamienicy nie ma żadnych roszczeń i zapewniono mnie, że nie. A teraz pojawia się jakiś kamienicznik, który chce mnie wyrzucić z domu, w który przez tyle lat włożyłam mnóstwo pieniędzy. To niepojęte! - dodaje Grażyna Dusińska.

Pierwsza sprawa o eksmisję odbyła się w połowie 2016 roku. Do dziś jest nierozwiązana, a kolejna 21 listopada. - Bardzo to wszystko przeżywam. Jestem schorowana, mam 1000 zł emerytury i oszczędzam na wszystkim. A teraz jeszcze ta eksmisja. Właśnie tak się traktuje ludzi w tym kraju - dodaje rozgoryczona.

W podobnej sytuacji są setki ludzi, mieszkających w kamienicach, które w ramach reprywatyzacji zwrócono byłym właścicielom, ich spadkobiercom czy też osobom skupującym roszczenia. Tymczasem w wielu z tych spraw państwo już wcześniej zrekompensowało szkody właścicielom, a mimo to nieruchomości są im zwracane. - Na tle tych cichych tragedii, które odbywają się niemal co dzień, nie sposób nie pomyśleć o urzędniczej bezduszności władz stolicy. Przerwijmy w końcu to pasmo bezsensownych okrucieństw. W jakim my kraju żyjemy?! - pyta oburzony Piotr Ikonowicz (60 l.), działacz społeczny.

Zobacz: 4 MILIONY na ekspertów Macierewicza

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: