WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Karawana Miłosierdzia dręczyła konie! [WIDEO]

Karawana Miłosierdzia dręczyła konie! [WIDEO]

22.09.2016, godz. 05:00
Źródło: RIA NOVOSTI

Bogobojni pielgrzymi wyruszyli z Koszalina drewnianym barakowozem, który ciągnęły dwa konie. Zamierzali dotrzeć do sanktuarium maryjnego w Skrzatuszu, po drodze ewangelizując mieszkańców mijanych wsi. Do celu nie dojechali, a ich wyprawą zajmuje się prokuratura. Bo konie zaprzężone do ich wozu miały rany do krwi, były wycieńczone.

Karawana Miłosierdzia Bożego, bo tak nazwana została wyprawa, której pomysłodawcą był ks. Grzegorz Siwiński, wyruszyła 4 września z Koszalina (woj. zachodniopomorskie) i kierowała się do sanktuarium maryjnego w Skrzatuszu w Wielkopolsce. Drewniany barakowóz z pielgrzymami głoszącymi Ewangelię ciągnęły dwa konie.

- Odebraliśmy wiele telefonów od osób, które widziały karawanę w drodze. Wynikało z nich, że koniom dzieje się krzywda - mówi Grzegorz Bielawski (37 l.) z Pogotowia dla Zwierząt. - Karawanę namierzyliśmy niedaleko Skrzatusza. Konie miały krwawe rany, otarcia sprawiające ból, nie dawały się dotykać. Prosiliśmy pielgrzymów, aby wyprzęgli wyeksploatowane konie - dodaje.

Zobacz też: Starszy pan połamał nogi nastolatkom! Poważne zderzenie samochodu z motocyklem [ZDJĘCIA]

Jednak karawana pojechała dalej, a pielgrzymi prosili Boga, by zdjęcia zrobione przez animalsów zniknęły. Wtedy do akcji wkroczyła policja. Konie zostały uwolnione od ciągnięcia wozu ważącego 1,5-2 tony. - Będziemy ustalać, czy zachowanie ludzi, którzy opiekowali się końmi lub z nich korzystali, nosi znamiona znęcania się zwierzętami. Miały one obrażenia. Powołamy biegłego, który ustali, jak do nich doszło - informuje Magdalena Roman z Prokuratury Rejonowej w Pile.

- Kontrolowaliśmy konie na bieżąco. Nie ukrywam, miały otarcia, ale niegroźne - zapewnia ks. Grzegorz Siwiński. - Według mnie cała ta akcja była prowokacją autorstwa Pogotowia dla Zwierząt - spekuluje.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: