WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Kard. Macharski po operacji. Jest w CIĘŻKIM, ale stabilnym stanie

Kard. Macharski po operacji. Jest w CIĘŻKIM, ale stabilnym stanie

28.07.2016, godz. 08:22
Franciszek Macharski
foto: Archiwum

Kardynał Franciszek Macharski, który kilka dni temu trafił do szpitala w złym stanie, po tym jak przewrócił się na schodach, jest już po operacji. Duchowny przeszedł poważną operację kręgosłupa w jednym z krakowskich szpitali. Zabieg przeszedł pomyśle, a stan kardynała oceniany jest jako ciężki, ale stabilny.

O czwartkowej operacji kardynała Macharskiego poinformowała krakowska kuria. Na stronie krakowskiej archidiecezji pojawił się specjalny komunikat w związku ze stanem zdrowia duchownego. Kardynał Franciszek Macharski przeszedł operację stabilizacji potyliczno-szyjnej kręgosłupa, która została przeprowadzona w Krakowie. - Chory nadal przebywa w Klinice Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Stan Kardynała jest ciężki, ale stabilny - czytamy w informacji kurii. Operacji kręgosłupa księdza podjęli się specjaliści z dziedziny ortopedii, lekarze z Katedry Ortopedii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Zakopanem.

Duchownemu udzielony został nawet sakrament chorych przez kardynała Stanisława Dziwisza. W całej archidiecezji krakowskiej, a także innych kościołach wierni modlą się o zdrowie dla księdza. Przypomnijmy, kardynał upadł na schodach swojego mieszkania, gdy w niedzielę chciał wybrać się na spacer. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Zobacz: Kardynał Franciszek Macharski trafił do szpitala! - Jego stan jest krytyczny

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: