WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Kiedy zaczną grzać kaloryfery?

Kiedy zaczną grzać kaloryfery?

07.10.2016, godz. 14:30
Grzejnik
foto: EAST NEWS

Kiedy zaczną grzać kaloryfery? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu Polaków. Wszystko za sprawą bardzo zimnego powietrza i bardzo ulewnych deszczów, które dają sie we znaki. Kiedy zaczną grzać kaloryfery i co zrobić, gdy w mieszkaniu jest zimno? SE.pl postanowił sprawdzić, co na ten temat mówią przepisy. Sprawdź, kiedy zaczną grzać kaloryfery.

Kiedy zaczną grzać kaloryfery? Takie pytanie stawia z pewnością bardzo wielu Polaków w każdym mieście. Niestety wraz z przyjściem jesieni zapanowała bardzo nieprzyjemna pogoda - dni są deszczowe, wieje bardzo silny wiatr i do tego spadła temperatura. Od początku października każdy z mieszkańców Polski z pewnością stara się szybko wrócić do domu ze szkoły bądź z pracy i grzać się w domu. Niestety bywa z tym różnie - zdarza się, że administracja zdecydowała się włączyć ogrzewanie w późniejszym terminie. Co zrobić, gdy w domu jest zimno i nie grzeją kaloryfery? Naturalnym krokiem będzie zwrócenie się do zarządcy budynku o włączenie ogrzewania. Jeśli mimo to nie kaloryfery nie zaczną grzać, a temperatura spadnie poniżej 20 stopni w mieszkaniu - możemy domagać się odszkodowania.

- Nie ma widełek czasowych, które konkretnie określają moment rozpoczęcia sezonu na ciepłe kaloryfery. To zarządca budynku podejmuje decyzję, kiedy mieszkańcy mogą ogrzewać mieszkanie - tłumaczyła w rozmowie z Metrocafe.pl Magdalena Szachowska z Kancelarii Rąbała.

Czytaj: Uwaga na wichury i ulewy! Pogoda na weekend 8-9 października

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: