WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Kim była Danuta Wielocha, brutalnie zamordowana 53-latka z Radomia?

Kim była Danuta Wielocha, brutalnie zamordowana 53-latka z Radomia?

06.04.2017, godz. 11:05
Danuta Wielocha
foto: Archiwum

Zabójstwo Danuty Wielocha. 3 kwietnia z Pilicy wyłowiono zwłoki 53-letniej radomianki, która zaginęła 11 grudnia. Jej ciało udało się odnaleźć dzięki akcji Krzysztofa Rutkowskiego, który wskazał również osobę, która mogła mieć udział w zabójstwie kobiety. Kim była Danuta Wielocha, którą od grudnia poszukiwała policja oraz słynny detektyw?

Danuta Wielocha zaginęła 11 grudnia w 2016 roku. Rodzina, która informowała o jej zaginięciu, twierdziła, że kobieta odwiedziła swoją córkę w szpitalu, a potem pojechała do domu. Z ustaleń policji wynika, że 53-latka po raz ostatni korzystała z telefonu o godzinie 16.44. Później ślad po niej zaginął. Zrozpaczona rodzina poprosiła o pomoc w tej sprawie Krzysztofa Rutkowskiego, który rozpoczął poszukiwania kobiety. W lutym słynny detektyw przekazał policji notatkę, w którem informował, kto może stać za zaginięciem kobiety. Jego ustalenia potwierdziły się 5 kwietnia - wtedy policjanci zatrzymali na wniosek prokuratury Piotra W., męża kobiety.

- W toku prowadzonego śledztwa mającego związek z zaginięciem dniu 11 grudnia 2016r  Danuty Wielocha przeprowadzono badania genetyczne zwłok kobiety ujawnionych w rzece Pilica.  Wynik badań otrzymany w dniu 05.04 2017 r.  potwierdził ich tożsamość. Bez wątpienia jest to ciało   Danuty Wielocha. W dniu dzisiejszym zatrzymany został do wyjaśnienia Piotr W.  Czynności procesowe z udziałem zatrzymanego będą przeprowadzane przez prokuratora w dniu jutrzejszym w godzinach popołudniowych. Dalsze informacje w tej sprawie zostaną przekazane w dniu 7 kwietnia 2017 roku - informuje na swojej stronie internetowej radomska prokuratura.

Danuta Wielocha miała 53 lata, na stałe mieszkała w Radomiu.

Zobacz: Zaginęła Danuta Wielocha. Iluzjonista próbuje ją znaleźć

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: