WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Koło: policjant zastrzelił bezpańskiego psa. Zwierzę rzuciło się na kobietę

Koło: policjant zastrzelił bezpańskiego psa. Zwierzę rzuciło się na kobietę

24.09.2016, godz. 15:23
Pies
foto: Archiwum

Policjant zastrzelił bezpańskiego psa na jednym z osiedli w Kole (woj. wielkopolskie). Agresywne zwierzę biegało między blokami terroryzując mieszkańców. Jednego ugryzł w rękę, a w momencie kiedy rzucił się na kobietę, został zastrzelony przez funkcjonariusza

Bezpański i agresywny pies terroryzował mieszkańców osiedla przy ulicy Włocławskiej. We wczesnych godzinach rannych zwierzę zaatakowało mężczyznę, który był ze swoim psem na spacerze. Poszkodowany zawiadomił policję. Przybyli na miejsce policjanci zadzwonili po hycla, aby ten złapał agresywnego psa. Zanim hycel przyjechał, zwierzę zaatakowało ponownie. Kolejną ofiarą bestii była kobieta, która wyszła na spacer ze swoim czworonogiem. Widząc groźną sytuację, jeden z mundurowych wyciągnął pistolet z kabury i otworzył ogień w kierunku agresywnego psa. Zwierzę zostało zabite, zanim zdążyło skrzywdzić kobietę.

- Wszystko wskazuje na to, że policjant zachował się właściwie. Najważniejsze jest życie mieszkańców - słowa oficera prasowego, Krzysztofa Jóźwiaka, przytacza TVN24.

Funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności zajścia. Policja szuka właściciela psa, a także przesłuchuje świadków. Mundurowi sprawdzą, czy użycie broni było właściwym rozwiązaniem. Ciało psa zostało przekazane do badania lekarzom weterynarii. Wyniki dadzą odpowiedź na pytanie, czy zwierzę było zaszczepione.

ZOBACZ: MSWiA promuje „policjantów pierwszego kontaktu”. Uruchamia specjalną aplikację

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: