WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska KONIEC ŚWIATA 21.12.2012: Wielkie odliczanie do armagedonu trwa!

KONIEC ŚWIATA 21.12.2012: Wielkie odliczanie do armagedonu trwa!

06.11.2012, godz. 09:30
Se.pl: Koniec świata 2012, tsunami
foto: EAST NEWS

Koniec świata nadciąga! Kalendarz Majów oraz proroctwo Oriona głoszą, że nasz świat skończy się 21 grudnia 2012 roku. Da on jednak początek kolejnemu - piątemu światu, który zaludni i będzie rozwijać ocalała z katastrofy ludzkość. Wniosek z tego taki, że nie wszyscy zginiemy!

Koniec świata ma nadejść 21 grudnia 2012 roku. Wedle kalendarza Majów oraz proroctwa Oriona na Ziemię mają spaść liczne kataklizmy związane z przebiegunowieniem naszej planety. na Słońcu dojdzie do szeregu eksplozji, których pole magnetyczne będzie o wiele większe od ziemskiego pola energetycznego. W związku z tym bieguny zamienią się miejscami!

W wyniku przebiegunowienia Ziemię czekają kataklizmy - zlodowacenia, fale tsunami, zmiana klimatu. W dodatku wzmożone będzie promieniowanie słoneczne. Co ciekawe kalendarz Majów kończy się właśnie 21 grudnia 2012 roku. Majowie wierzyli w cykliczność czasu, wedle ich wierzeń po czwartym świecie (który aktualnie trwa) ma nadejść piąty świat (trwający wiecznie). Wynika z tego, że nie cała nasza planeta ulegnie zniszczeniu. Pewne rejony ocaleją, ale jakie?

Najbardziej zagrożone są tereny nizinne - one zostaną zalane przez gigantyczne fale tsunami.

Najbardziej niebezpieczne miejsca to: Australia, Ameryka Północna, Stany Zjednoczone i Kanada, poza tym Ameryka Południowa, Europa oraz południowe rejony Azja.

Według belgijskiego astrofizyka Patricka Geryla najmniej ucierpi Afryka!

Podobno proroctwo ze wszystkimi danymi (m.in. informacją o bezpiecznych miejscach na Ziemi) znajdują się w Egipcie u stóp Sfinksa.

Czytaj więcej: Koniec świata 2012 - czy koniec świata nadejdzie 21 grudnia 2012?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: