WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Koniec świata w POLSCE? Nie zanosi się, na razie BRAK trzęsień ziemi na świecie

Koniec świata w POLSCE? Nie zanosi się, na razie BRAK trzęsień ziemi na świecie

21.05.2011, godz. 15:10
Wielkie trzęsienie ziemi w Polsce
foto:

Ludzkość może już odetchnąć z ulgą. Przepowiadany na dziś początek końca świata najwyraźniej nie nadchodzi. Nigdzie na ziemi nie odnotowano poważniejszych wstrząsów. Polska też jest bezpieczna.

Prognozy Harolda Campinga, które zaniepokoiły ludzi na wszystkich kontynentach, zakładały, że koniec świata rozpocznie się dziś o 18.00. Zwiastować miały go kolejne, potężne trzęsienia ziemi. Ale choć w wielu strefach czasowych godzina 18.00 już minęła, ziemia ani drgnie. Najnowsze doniesienia o ruchach sejsmicznych na całym globie można śledzić na specjalnej stronie: www.emsc-csem.org.

Przeczytaj koniecznie: Czy koniec świata SIĘ ZACZĄŁ? W Australii i Japonii spokój, chociaż 18.00 minęła

Zapis aktywności sejsmicznej z ostatnich 24 godzin, pokazuje jedynie minimalne wstrząsy w niektórych częściach świata. Z kolei w ostatnich 60 minutach nie wydarzyło się kompletnie nic.

To oznacza, że prognoza mówiąca o następujących po sobie trzęsieniach ziemi, które miały ogarnąć cały świat "przesuwając się" w kierunku ze wschodu na zachód nie sprawdzi się. A zatem Polska i świat są bezpieczne. Można śmiało iść na grilla...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: