WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Kontrole narkotykowe na popularnej imprezie masowej. Prawie 40 osób zatrzymanych! [WIDEO]

Kontrole narkotykowe na popularnej imprezie masowej. Prawie 40 osób zatrzymanych! [WIDEO]

14.11.2016, godz. 10:14
Spodek Katowice
foto: Materiały prasowe

Na tegorocznej edycji popularnej imprezie masowej dla wielbicieli muzyki techno - Mayday, policjanci przeprowadzili kontrolę narkotykową z psami. Zwierzęta wyczuwały nawet ślady obecności substancji odurzających, których uczestnicy imprezy już nie posiadali przy sobie. 37 osób zostało aresztowanych.

Mayday to impreza, która odbywa się co rok w listopadzie w katowickim Spodku. Jej głównymi zainteresowanymi są fani muzyki elektronicznej, którzy często lubią wspomóc się czymś mocniejszym, niż tylko alkohol. W związku z tym policja z Katowic postanowiła przeprowadzić wśród uczestników kontrolę narkotykową z psami tropiącymi. Zwierzęta wyczuwały obecność narkotyków nawet u osób, które już nie miały nic przy sobie, ale wcześniej nosiły np. w kieszeniach. W ten sposób doszło do zatrzymania 37 osób oraz licznych ilości narkotyków: prawie 40 gramów marihuany, blisko 350 działek dilerskich amfetaminy i metaamfetaminy oraz 75 tabletek ecstazy. Wszyscy posiadacze trafili do aresztu. Teraz zajmie się nimi sąd i prokuratura.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: