WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Kraków: Urzędnicy WYRZUCILI z domu matkę z dzieckiem

Kraków: Urzędnicy WYRZUCILI z domu matkę z dzieckiem

09.06.2017, godz. 02:00
Wyrzucili z domu matkę z dzieckiem
Wyrzucili z domu matkę z dzieckiem foto: Łukasz Gągulski/Super Express

Chciała kupić mieszkanie, a padła ofiarą oszustów. Teraz z nielegalnie zajmowanego lokum panią Magdę wraz z 2,5-letnią córeczką eksmitował komornik!

Sprawa ciągnie się od 2010 roku, kiedy pani Magda wraz z mężem wprowadziła się do mieszkania swojej byłej pracodawczyni w Krakowie. Lokal należał do miasta, ale szefowa przekonywała, że wykupi go od gminy, a potem odsprzeda młodemu małżeństwu. - Nie mieliśmy zdolności kredytowej, a szefowa była dla mnie jak rodzina, współpracowałyśmy przez osiem lat - tłumaczy kobieta. - Nigdy nie spodziewałabym się, że może tak postąpić - dodaje.

Na wykup dali jej 40 tysięcy, resztę, w sumie 300 tysięcy, spłacali w ratach. Do transakcji z Zarządem Budynków Komunalnych jednak nigdy nie doszło. Okazało się również, że najemca nie płacił czynszu.

- W końcu powiedzieliśmy urzędnikom całą prawdę, jak z tym mieszkaniem było. Spłacaliśmy powstałe zadłużenie - tłumaczy poszkodowana. - Myśleliśmy, że dzięki temu ZBK zawrze z nami umowę najmu, ale wynik był odwrotny - dodaje.

Urzędnicy rozkładają ręce. - Pani Magda nigdy nie posiadała tytułu prawnego do tego lokalu - tłumaczy Małgorzata Stuch z ZBK w Krakowie. - Tylko ze względu na dziecko gmina zapewniła im lokal tymczasowy - dodaje.

Ten lokal mieści się na pustkowiu, nieopodal wysypiska śmieci. Brakuje w nim kuchenki, nie da się też podłączyć pralki. - Jak mam prać i gotować przy małym dziecku? - pyta pani Magda. Najbardziej w tym wszystkim ucierpiało dziecko. - Jak zaczęli wynosić z pokoju zabawki, zaczęły się płacze i piski. Córeczka krzyczała, że to jej, żeby zostawili, teraz cały czas powtarza: mamo, chcę do domu - dodaje rozgoryczona.

Sprawa wyłudzenia trafiła do sądu. - Czy urzędnicy nie mogli poczekać, aż zapadnie wyrok? - pyta pani Magda. Lokal tymczasowy dostali na sześć miesięcy. A co dalej? Nie wiedzą.

Zobacz: Leszek Pękalski ZABIŁ jego córkę. Mężczyzna apeluje: nie wypuszczajcie wampira!

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: