WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Kruk mówi do niej "Basiu!" [ZDJĘCIA]

Kruk mówi do niej "Basiu!" [ZDJĘCIA]

05.08.2016, godz. 02:00
KRUK MÓWI DO MNIE BASIU
KRUK MÓWI DO MNIE BASIU foto:

Czarny i ponury. Przemawia niskim, męskim głosem, jakby rodem z horrorów. - Kiedy wieczorem usłyszałam skrzekliwe: "Baśka, Baśka!", ciarki przeszły mi po plecach - dr Ewa Rumińska, ornitolog z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków w Bukwałdzie (woj. warmińsko-mazurskie), ze śmiechem wspomina swoją pierwszą rozmowę z. krukiem.

Samicę kruka przywieźli do Ewy Rumińskiej ludzie, którzy znaleźli ptaka grzebiącego w śmietniku.

- Umieściłam ją w specjalnej klatce obok domu, w którym mieszkam. Leżałam już w łóżku, kiedy ktoś niskim męskim głosem zawołał: "Baśka, Baśka!". Wystraszyłam się. Otworzyłam okno i zobaczyłam, że kruk dziwnie się we mnie wpatruje - opisuje ornitolog.

Kruk był zapewne wychowany od pisklęcia przez człowieka, nie poradzi sobie na wolności, bo jest przyzwyczajony, że podaje się mu jedzenie. Jeśli długo nie dostaje jakiegoś smakołyka, obraża się, stroi fochy. Teraz zamieszkał w ośrodku w Bukwałdzie w małej wolierze - ogrodzonym siatką pomieszczeniu. W podobnej klatce jest sąsiad, kruk Artur. - Zaczynają do siebie zagadywać. Zbieramy pieniądze na większą wolierę, aby para mogła być razem - mówi Ewa Rumińska.

Zobacz: Sekundy dzieliły ich od śmierci! Szokująca relacja z płonącego Boeinga

Źródło: RIA NOVOSTI
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: