WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Ksiądz Natanek wśród najważniejszych polityków. Służby w gotowości

Ksiądz Natanek wśród najważniejszych polityków. Służby w gotowości

18.11.2016, godz. 12:41
Ksiądz Piotr Natanek
foto: YouTube

Intronizacja Jezusa na króla Polski. Już w najbliższą sobotę o godzinie 12 w Łagiewnikach odbędzie uroczysta msza święta podczas której Jezus Chrystus zostanie ogłoszony królem Polski. W mszy mają uczestniczyć najwyższe władze państwowe, w tym prezydent Andrzej Duda. Jak podaje Polska The Times, w uroczystości wziąć udział ma również ksiądz Natanek, kontrowersyjny kapłan.

Ksiądz Piotr Natanek "zasłynął" swoimi kontrowersyjnymi słowami wygłaszanami podczas kazań. Oceniał, że słuchanie muzyki punk i noszenie irokezów może być oznaką dla rodziców, że z ich dziećmi dzieje się coś bardzo złego. - Jeśli u twojego syna na głowie jawi się żel, później irokezy, to już wiedz, że tam się bardzo mocno coś burzy - mawiał ksiądz podczas mszy. Oskarżał też księdza Stanisława Dziwisza o związki z masonerią. - W czerwcu przyjął nagrodę najwyższej loży masońskiej, kardynała Bea. To niemiecki kardynał, największy rozbójnik na Soborze Watykańskim i krystaliczny mason najwyższym stopniem. Po drugie: nad kamieniem węgielnym, w budowanym Centrum Jana Pawła II, jest piękne wsadzony trójkąt masoński! Niech kardynał wyjaśni dlaczego (wypowiedź z czerwca 2011 roku).

20 lipca kardynał Stanisław Dziwisz suspendował księdza Natanka w swoim obowiązkach. W praktyce oznacza to, że kapłan został zawieszony w swojej posłudze. Spowiedź oraz udzielenie ślubu przez księdza Natanka są uważane w kościele katolickim za nieważne.

Ze względu na możliwość zachowywania się agresywnie zwolenników ks. Natanka, policja oraz księża służący podczas intronizacji Jezusa na króla Polski muszą zachować szczególną ostrożność. - Może się bowiem zdarzyć, że zwolennicy księdza Natanka będą się zachowywać zbyt prowokacyjnie lub agresywnie. Musimy się na to przygotować - powiedział Polsce The Times jeden z kapłanów.

Uroczysta msza święta w Krakowie ma się rozpocząć w sobotę, 19 listopada, o godzinie 12. Mają w niej wziąć przedstawiciele władzy, w tym prezydent Andrzej Duda.

Czytaj: Intronizacja Chrystusa na króla Polski. Uroczystości w ŁagiewnikachREDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: