WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Ksiądz Natanek ZAŁOŻYŁ SEKTĘ! Kardynał Stanisław Dziwisz ostrzega: EKSKOMUNIKA za głoszenie idei Natanka!

Ksiądz Natanek ZAŁOŻYŁ SEKTĘ! Kardynał Stanisław Dziwisz ostrzega: EKSKOMUNIKA za głoszenie idei Natanka!

01.02.2012, godz. 10:01
Ksiądz Natanek założył sektę
foto:

Kontrowersyjny duchowny, który zasłynął swoimi telefonami do nieba i oskarżeniami kościelnych hierarchów o masonerię, wciąż ma wielu zwolenników. Dlatego kilka dni temu Rada Stała Episkopatu Polski po raz kolejny przestrzegła katolików przed gromadzeniem się wokół księdza. A kardynał Stanisław Dziwisz ostrzega na łamach "Super Expressu": Ksiądz Natanek stworzył sektę, za chodzenie na msze i głoszenie jego idei grozi wiernym ekskomunika.

- Nauczanie tego duchownego jest błędne - tłumaczy ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Swoje obrazoburcze poglądy ks. Piotr Natanek (52 l.) wygłasza w Grzechyni (woj. małopolskie), gdzie założył własną wspólnotę. - Podważa autorytet pasterzy Kościoła, mimo zakazu prowadzi działalność duszpasterską, bezprawnie organizuje nowy kościół - wyjaśnia rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch.

Ks. Piotr Natanek z tego powodu otrzymał karę suspensy. Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego taki ksiądz ma zakaz sprawowania wszelkich czynności kapłańskich i wykonywania władzy związanej z obowiązkami duszpasterza. Nie może więc odprawiać mszy, spowiadać, udzielać ślubów, chrztów itp.

Mimo to wokół ks. Natanka gromadzi się coraz więcej wiernych. Dlatego kardynał Dziwisz ostrzega: Katolicy, którzy chodzą na msze i spowiadają się u ks. Natanka, przyczyniają się do niszczenia Kościoła i grozi im ekskomunika, czyli wypisanie z Kościoła za nieposłuszeństwo.

- Osoby współpracujące z suspendowanym ks. Piotrem Natankiem (...) popełniają grzech, z którego mają obowiązek oczyścić się w sakramencie pokuty - tłumaczy dodatkowo biskup Wojciech Polak z Konferencji Episkopatu Polski. - Warunkiem otrzymania rozgrzeszenia jest odstąpienie od wspierania rozłamu w Kościele i gotowość do naprawienia wyrządzonego zła - dodaje.

Kościół może ekskomunikować nieposłusznych wiernych, gdyż narażają wspólnotę na wielkie szkody moralne, duchowe i ją ośmieszają. - Wierni są współodpowiedzialni za powstałe w Kościele zamieszanie - podkreśla kard. Dziwisz.

Apel kard. Dziwisza:

Kardynał Dziwisz zachęca wiernych do zapoznania się z uzasadnieniem kary dla ks. Natanka na stronie: www.diecezja.pl/dekrety/2650-kara-suspensy-dla-ks-dra-hab-piotra-natanka

Grzechy ks. Natanka:

1. Upolitycznienie Królestwa Chrystusa - niewłaściwe jest identyfikowanie Królestwa Chrystusa z władzami poszczególnych państw. Jego Królestwo nie jest z tego świata.

2. Tworzenie własnej sekty - zbyt mocne akcentowanie potępienia i kary, telefony do nieba, dostrzeganie we wszystkim działania szatana, nawet w czynach, które są neutralne moralnie.

3. Wiara magiczna w kult Maryi, aniołów i świętych ks. Natanka odbiega od zdrowej poboż-ności, co odwraca uwagę od prawdy o zbawieniu przez Jezusa Chrystusa.

4. Rzucanie klątw.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: