WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Księżna Kate i książę William w Polsce. Sprawdź, gdzie mogą być utrudnienia w Gdańsku

Księżna Kate i książę William w Polsce. Sprawdź, gdzie mogą być utrudnienia w Gdańsku

17.07.2017, godz. 10:50
książę William i Kate
William i Kate są małżeństwem od kwietnia 2011 roku foto: EAST NEWS

Księżna Kate i Książę William w Polsce wylądują w poniedziałek 17 lipca. Będzie to pierwsza oficjalna wizyta w naszym kraju. Para ksiażęca odwiedzi Warszawę oraz Gdańsk. Które ulice będą zamknięte? Czy możemy spodziewać się utrudnień w ruchu? Sprawdź informację o utrudnieniach w ruchu w czasie wizyty angielskich książąt.

Księżna Kate i Książę William w Polsce będą pierwszy raz. Para książąt wyląduje w Warszawie w poniedziałek 17 lipca koło południa. W związku z tym, warszawiacy mogą liczyć się utrudnieniami - ruch na ulicy Żwirki i Wigury może być utrudniony. Podobna sytuacja może być na Krakowskim Przedmieściu, gdzie książęca para ma przejść się na spacer. Po południu kolumna z książącą parą ma przejechać do Belwederu. Wtedy również mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. Komunikacja miejska pojedzie objazdowymi trasami.

Następnego dnia, czyli 18 lipca, wybiorą się do Gdańska, gdzie czeka ich napięty program zwiedzania. Które ulice będą zamknięte w czasie ich wizyty? Jakie będą utrudnienia w ruchu? Jak podaje "Radio Gdańśk", w mieście 18 lipca od wczesnych godzin porannych wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Wprowadzony będzie całkowity zakaz zatrzymywania się na ulicach Węglarskiej, Kołodziejskiej, Piwnej oraz Doki (od ul. Łagiewniki do Bramy nr 2). Całkowicie wyłączony z ruchu będzie Targ Węglowy i ul. Bogusłąwskiego (od ul. Zbytki do wjazdu na parking ABW). Postój taksówek na ul. Bogusławskiego (naprzeciwko Banku BGŻ BNP Paribas SA) zostanie tymczasowo zawieszony i przeznaczony na postój dla autokarów. Część parkingu przy ul. Nowomiejskiej zostanie przeznaczony na postój dla autokarów.

 

ZOBACZ: Księżna Kate i książę William w Polsce: miejsca, które odwiedzą w Warszawie

Źródło: Kamil Kacperczyk
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: