WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl se.pl wiadomości wiadomości polska polska Kubuś cierpi na siatkówczaka. Uratujmy Kubusiowi oczy!

Kubuś cierpi na siatkówczaka. Uratujmy Kubusiowi oczy!

19.09.2016, godz. 07:00
Uratujmy Kubusiowi oczy
foto:

Kubuś (1,5 r.) jeszcze widzi. Jeszcze spogląda niebieskimi ślepkami i ufnie się uśmiecha. Jak długo? - Naszego synka może uratować tylko operacja w USA. Jedynie tam potrafią leczyć siatkówczaka, straszny nowotwór oka. W Polsce lekarze chcieli je usunąć. Nie pozwoliliśmy - mówią państwo Zarębscy z Warszawy i stają na głowie, żeby uzbierać monstrualną kwotę na operację. Już zebrali ponad pół miliona, ale brakuje jeszcze 900 tysięcy.

To się zaczęło, gdy Kubuś był jeszcze oseskiem. - Zezował jednym oczkiem. Pediatra powiedział, że do 12. miesiąca życia to normalne. Uspokoiłam się - opowiada Martyna Zarębska (33 l.).

Niestety, zez nie minął, więc znów odwiedzili pediatrę. Skończyło się skierowaniem do okulisty. Poszli po okulary korekcyjne, a wyszli ze śmiertelną diagnozą. Nowotwór! Siatkówczak! Lekarze ustalili, że trzeba chłopcu podawać chemię i najlepiej usunąć oko. - Zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego mamy skazywać dziecko na kalectwo... Usuniemy jedno oko, a jeśli pojawią się przerzuty i trzeba będzie usunąć drugie? - mówią Zarębscy. Postanowili walczyć. Dowiedzieli się, że w USA jest klinika, która ma 98 proc. skuteczności w leczeniu siatkówczaka. - Ale powaliła nas kwota potrzebna na operację i rehabilitację. Prawie 1,5 miliona złotych! - mama Kuby załamuje ręce.

Dzięki fundacji "Kawałek Nieba" Zarębscy uzbierali już 525 tys. zł. Potrzebują jeszcze 900 tysięcy. - Po operacji oko Kubusia będzie funkcjonować normalnie, jak u zdrowego dziecka. Ale trzeba ją wykonać szybko. Dlatego walczymy o każdy dzień. Nawet drobne kwoty mogą uratować naszego synka - mówią rodzice.

Pomóżmy Kubusiowi

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba": 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: "635 pomoc dla Kubusia Zarębskiego".

Zobacz: Byk STARANOWAŁ 33-latka w Świętajnie! Jego stan jest ciężki

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: