WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Lato będzie chłodne. Prognoza pogody

Lato będzie chłodne. Prognoza pogody

10.06.2017, godz. 02:00
Lato będzie chłodne
foto: Super Express

Marzenia o słonecznym i gorącym lecie muszą poczekać do... przyszłego roku. Bo tegoroczna pogoda w lipcu i sierpniu będzie kapryśna. A synoptycy nie mają wątpliwości - trzeba się nastawić na burze, grad, a nawet trąby powietrzne!

W lipcu lepiej urlopu nie planować nad polskim morzem czy w górach. Powód? - Do Polski dotrze wtedy więcej wilgoci, będzie dużo przelotnych opadów, burze, a nawet gradobicia - mówi Waldemar Skałba z biura meteorologicznego Cumulus. Nad Polską regularnie będą uderzać o siebie gorąca fala powietrza z południa i zimne masy z północy, będzie parno.

Gwałtowne burze najdotkliwiej doświadczą mieszkańców Dolnego Śląska. Średnia temperatura w lipcu wyniesie 23 stopnie Celsjusza.

- Sierpień będzie mniej mokry, ale z kolei chłodniejszy - dopowiada Skałba. Nie ma więc co marzyć o tym, że termometry pokażą 30 stopni. Amerykańskie agencje meteorologiczne odnotowują jednak, że choć w sierpniu będzie jedynie kilka upalnych dni, w sumie średnia temperatura dla Polski w drugim wakacyjnym miesiącu wyniesie tylko 21 stopni Celsjusza. Noce też będą chłodniejsze.

Zobacz: Boże Ciało 2017: pogoda na długi weekend

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: