WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Lech Wałęsa wreszcie zwolnił - wypoczywa z rodziną w ogródku

Lech Wałęsa wreszcie zwolnił - wypoczywa z rodziną w ogródku

15.07.2011, godz. 13:03
Wałęsa wreszcie zwolnił
foto:

Lech Wałęsa (68 l.) wreszcie wziął się za siebie! Minęły dwa tygodnie, odkąd wyszedł ze szpitala, gdzie przez niemal miesiąc leczył zapalenie płuc, ale dopiero teraz znalazł chwilę na odpoczynek.

Gdy lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku wypuszczali legendę Solidarności do domu, zalecili mu oprócz garści tabletek, rehabilitację i dużo odpoczynku. - Jestem posłusznym pacjentem. Zrobię, co każą lekarze - przekonywał jeszcze w szpitalu Wałęsa, ale tuż po wyjściu z kliniki rzucił się w wir ciężkiej pracy.

Jeździł na wyczerpujące spotkania, przyjmował gości, a spotkany na ulicy nikomu nie odmówił wspólnego zdjęcia. - Prezydent nie powinien się przemęczać. Duży wysiłek może źle wpłynąć na jego zdrowie. Może pójść na spacer, zobaczyć się ze znajomymi, ale wytężona praca, męczące spotkania mogą być dla jego zdrowia zagrożeniem - ostrzega dr Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor ds. lecznictwa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.

Po dwóch tygodniach harówki Lech Wałęsa wreszcie odpoczął w zaciszu domowego ogrodu. W sielance towarzyszyli mu tylko najbliżsi.


- Niebawem Lech Wałęsa będzie musiał przyjść na kontrolę i wtedy jego lekarz sprawdzi, czy stosował się do wszystkich jego zaleceń. Jeśli nie, to na pewno mu o tym przypomni. Cieszy nas dobra forma prezydenta, ale mamy nadzieję, że dba o siebie i się nie przemęcza - mówi dr Jędrzejczyk.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: