WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Lek wycofany z aptek spowodował śmierć mężczyzny?

Lek wycofany z aptek spowodował śmierć mężczyzny?

13.09.2016, godz. 10:58
lekarstwo
foto: EAST NEWS

W ubiegłym tygodniu lek Atram przyjmowany przez osoby chore na serce został wycofany z aptek. Chodziło konkretnie o kilka partii, które mogły zawierać środki psychotropowe zamiast Atramu. Teraz pewien mężczyzna złożył zawiadomienie do prokuratury, gdyż uważa, że jego brat zmarł przez tę pomyłkę przy produkcji leku.

Brat zmarłego Michała A. złożył zawiadomienie do prokuratury, w którym rzuca oskarżenie, że przyczyną jego śmierci była pomyłka przy produkcji leku, który niedawno został wycofany z aptek. Jego brat przyjmował Atram i wierzy, że zażył lekarstwo z trefnej partii. Kilka takich partii leku produkowanego przez czeską firmę Zentiva zostało wycofanych z powodu podejrzenia, że mógł zostać pomieszany z lekiem psychotropowym. Dopiero przeprowadzone badania toksykologiczne wykażą faktyczną przyczynę śmierci mężczyzny, który cierpiał na choroby przewlekłe i przyjmował wiele leków. Śledczy zabezpieczyli już wszystkie tabletki oraz recepty, które znaleźli w jego mieszkaniu. Wyniki sekcji zwłok znane będą za kilka tygodni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: