WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Lekarz doradzał ABORCJĘ matce Karola Wojtyły?

Lekarz doradzał ABORCJĘ matce Karola Wojtyły?

03.10.2016, godz. 14:20
Jan Paweł II
foto: EAST NEWS

Złożenie do Sejmu projektu zakładającego zaostrzenie przepisów aborycjnych, wywołało falę oburzenia w całej Polsce. 3 października przeciwko temu rozwiązaniu protestują tysiące kobiet w naszym kraju, przez co manifestacja Czarny Protest od razu stała się tematem numer jeden w mediach. W związku z tym swój tekst związny z aborcją postanowił przypomnieć portal Gość.pl. Możemy w nim przeczytać, że lekarz, który opiekował się matką Karola Wojtyły w czasie ciąży, doradzał jej aborcję.

Projekt Ordo Iuris, który zakłada zaostrzenie obecnie obowiązujących przepisów aborcyjnych trafił już do prac komisji sejmowej. Fakt ten nie spodobał się jednak wielu kobietom, które postanowiły zaprotestować przeciwko wprowadzeniu tych przepisów. W kilkunastu miastach w Polsce odbywają się manifestacje pod nazwą Czarny Protest. - PiS zapowiedział, że w tym tygodniu do senatu wpłynie ich własny projekt. Usiłują przekonać dziennikarzy, że to ma być "nowy kompromis”. Zmuszanie kobiet do donoszenia ciężko uszkodzonych, chorych płodów to nie kompromis, to barbarzyństwo. Partia Razem się na to nigdy nie zgodzi - powiedziała Anna Adamczyk z Partii Razem.

Tymczasem głos w sprawie aborcji postanowił także zabrać portal Gość.pl, który przypomniał tekst sprzed 3 lat. Możemy w nim przeczytać o okolicznościach, w których matka Karola Wojtyły była w ciąży. Jak ustalił portal, lekarz opiekujący się kobietą miał jej doradzać aborcję. - Nie przeżyje pani tego - miał mówić medyk. Tę wersję wydarzeń miały potwierdzać trzy różne osoby. Historia jest również zawarta w książce "La mamma di Giovanni Paolo II", która została wydana w 1988 roku w Padwie.

Zobacz: Czarny protest nie tylko w Polsce. Kobiety z całego świata solidarne z Polkami!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: