WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Lekarz zapłaci Kasi 1,5 mln za zrujnowanie życia!

Lekarz zapłaci Kasi 1,5 mln za zrujnowanie życia!

20.07.2016, godz. 05:00
Lekarz zapłaci Kasi 1,5 mln za zrujnowanie życia
foto:

Przez niego Kasia od 10 lat jest w śpiączce. Przez niego jej rodzina to dzisiaj bankruci. Ale wreszcie dopadła go sprawiedliwość. Wyrokiem sądu anestezjolog Wiesław S. musi zapłacić Kasi 1,5 mln zł odszkodowania. Jeśli tego nie zrobi, czeka go więzienie.

Był 2006 rok, gdy Katarzyna Kozodój (40 l.), atrakcyjna, inteligentna dziewczyna, zdecydowała się na drobne korekty w swoim wyglądzie. Wybrała klinikę chirurgii plastycznej w Szczecinie. - O zabiegu dowiedziałem się już po fakcie. Zadzwoniła pielęgniarka. Powiedziała, że z córką jest coś nie tak. Pojechaliśmy natychmiast. Kasia była w śpiączce - opowiada jej ojciec Jan Kozodój. Okazało się, że podczas zabiegu anestezjolog Wiesław S. przebił pacjentce tchawicę, przez co doszło do niedotlenienia mózgu.

Ojciec Kasi długo walczył o odszkodowanie dla córki. I w końcu sąd cywilny uznał winę lekarza. Wyrok - 1,5 mln zł zadośćuczynienia. Ale Wiesław S. nie zamierzał płacić. Cały majątek przepisał na żonę, a sam - goły i wesoły - skutecznie uniemożliwiał komorniczą egzekucję.

Potrzebny był drugi proces, tym razem karny, aby przerwać ten skandal. Lekarz i jego żona zostali oskarżeni o ukrywanie majątku. I właśnie usłyszeli wyrok. On został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, a ona na 1 rok w zawieszeniu na 3 lata. Solidarnie mają zapłacić Kasi ponad 1,5 mln zł. Jeśli tego nie zrobią - pójdą siedzieć.

- Odzyskałem wiarę w sprawiedliwość. Teraz będziemy mieć pieniądze na leczenie Kasi. Gdybyśmy je dostali 10 lat temu, to pewnie córka już by się obudziła i powiedziałaby do mnie "tato" - mówił po wyjściu z sądu Jan Kozodój.

Zobacz: Makabryczne znalezisko w Odrze. Wyłowiono ciało mężczyzny

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: