WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Lekarze zbadają, czy Magda została zgwałcona

Lekarze zbadają, czy Magda została zgwałcona

19.05.2017, godz. 05:00
Magdalena Żuk
Magdalena Żuk foto:

Ciało Magdaleny Żuk (+27 l.) jeszcze dziś ma zostać zbadane we wrocławskim zakładzie medycyny sądowej. Lekarze sprawdzą, jakie obrażenia poniosła dziewczyna, która tragicznie zmarła w Egipcie. Wiadomo też, że prokuratura zleciła dokładne zbadanie ciała, by sprawdzić, czy Magda została zgwałcona.

Wrocławscy medycy nie mogą rozmawiać o sprawie. Dlatego też o szczegóły sekcji zwłok zapytaliśmy wybitnego lekarza dr. hab. Czesława Żabę, kierownika Katedry Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

- Sekcja polega przede wszystkim na tym, że otwierane są czaszka, brzuch i płuca, a nierzadko też rdzeń kręgowy - wyjaśnia naukowiec. - I wtedy lekarze sprawdzają, czy dane narządy nie mają śladów obrażeń. Niektóre oczywiście widać gołym okiem, inne są widoczne tylko pod mikroskopem - słyszymy od naszego eksperta.

Sekcja może też wykazać, czy Magda była pod wpływem narkotyków. - Trzeba wtedy zbadać włosy. Takie badanie odbywa się tylko na zlecenie prokuratury - mówi nam Czesław Żaba.

Lekarze mogą też zbadać, czy ofiara została przed śmiercią zgwałcona. Wiemy, że takie badania zostały zlecone. Tym bardziej że wątek gwałtu jest badany w śledztwie. Zwłaszcza że biuro detektywistyczne Lampart poinformowało już prokuraturę oraz Centralne Biuro Śledcze o sensacyjnych rezultatach swojego własnego śledztwa.

Według detektywów w śmierć Magdaleny mogą być zaangażowane nawet 72 osoby i 32 spółki. A to wszystko ma mieć związek z międzynarodową szajką handlującą ludźmi - a konkretnie młodymi kobietami. Nie jest wykluczone, że Magda w Egipcie miała być porwana i sprzedana takiej właśnie szajce.

O szczegółach tego wątku nie chcą jednak mówić ani śledczy z biura Lampart, ani ci z jeleniogórskiej prokuratury, którym detektywi przekazali swoje ustalenia.

- Słyszałam, że takie dokumenty zostały przesłane. Ale za wcześnie, by o nich rozmawiać - słyszymy od Violetty Niziołek, rzeczniczki prasowej prokuratury w Jeleniej Górze.

Niezależnie od prac lekarzy, rodzina Magdy zleciła też, aby jej ciało zostało dokładnie przebadane tomografem.

Zobacz także: Ziobro zdradza: Ciało Magdaleny Żuk JEST JUŻ w Polsce! W piątek kolejna sekcja

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: