WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Lis terroryzuje naszą wieś

26.07.2016, godz. 02:00
Lis terroryzuje naszą wieś
foto:

Na początku atakował nocą, gdy wszyscy spali, ale tak się rozzuchwalił, że morduje już w biały dzień. - Kilkaset gęsi nam wydusił - mówią z trwogą mieszkańcy gminy Bojadła w Lubuskiem. Ostatnio rudy bandyta sterroryzował wieś Lipki. Doszło do tego, że ludzie boją się tam już nawet o swoje dzieci!

- Jestem przerażona, bo codziennie na placyku za domem bawi się nasz synek Szymonek (2 l.), a nie mam pewności, czy ten szalony lis samotnik nie jest wściekły - mówi pani Marta Czop, żona sołtysa Lipek. Rudy terrorysta chyba upatrzył sobie ich gospodarstwo, bo krąży wokół niego dniem i nocą. - Patrz pan, kilkadziesiąt gęsi nam zamordował - denerwuje się sołtys Łukasz Czop (28 l.).

Wcześniej lis buszował w pobliskim Konotopie i tam też dokonał spustoszenia. W sumie w całej gminie Bojadła zadusił już kilkaset gęsi! Bezradni hodowcy poprosili więc o pomoc myśliwych. Ci jednak nie mają w zastrzeleniu rudzielca żadnego interesu. - Skórki z niego nie sprzedadzą, mięsa też, a jak się uda trafić w ryży łeb, to jeszcze trzeba za utylizację zwierzaka zapłacić! - tłumaczy sołtys Czop.

Zobacz: Lis przyłapany na kradzieży kury ZDJĘCIA

Źródło: STORYFUL/x-news
tagi: kury lis
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: