WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Łódź. Pojechali ratować psa, ocalili emerytkę

Łódź. Pojechali ratować psa, ocalili emerytkę

20.08.2016, godz. 07:00
Pojechali ratować psa ocalili emerytkę
Pojechali ratować psa ocalili emerytkę foto: Super Express

Brawo! Tak właśnie powinni zachowywać się strażnicy miejscy. Funkcjonariusze z Łodzi zostali zaalarmowani, że zaniedbany pies trzymany jest w złych warunkach. Jechali go odebrać, a uratowali życie jego 70-letniej właścicielce. Kobieta nie była w stanie ruszyć się z łóżka i gdyby nie pomoc strażników, czekała ją niechybna śmierć.

O wygłodzonym, zaniedbanym psie trzymanym przez Zofię P. w jednym z mieszkań w Łodzi został zawiadomiony dyżurny straży miejskiej. Na miejsce wysłał funkcjonariuszy z tzw. Animal Patrolu, którzy specjalizują się w pomocy zwierzętom. Mieli przewieźć czworonoga do schroniska. Gdy przyjechali pod wskazany adres i zapukali do drzwi, nikt nie otwierał. Słychać było tylko głośne szczekanie.

Sąsiedzi kobiety, którzy przypatrywali się interwencji, oznajmili, że właścicielka psa musi być w domu, bo jest w złej kondycji fizycznej.

Zaniepokojeni strażnicy wyszli przed blok. Zobaczyli, że w mieszkaniu Zofii P. uchylone są drzwi balkonowe. Zawołali ją głośno.

- Pomocy! Straciłam czucie w nogach. Leżę w łóżku i nie mogę się podnieść. Nie dam rady otworzyć drzwi - usłyszeli przerażony głos kobiety.

Strażnicy nie wahali się ani chwili. Skontaktowali się z oficerem dyżurnym, ten o pomoc poprosił strażaków. Po chwili dwa wozy podjechały pod blok. Za pomocą drabiny strażackiej udało się wejść na balkon. Problem w tym, że dostępu do mieszkania bronił warczący pies. Strażnicy musieli go złapać i wyprowadzić na zewnątrz.

Jego właścicielka leżała w łóżku od trzech dni. Przez ten czas nic nie jadła ani nie piła. Była bardzo osłabiona i odwodniona. Czekała ją śmierć z wycieńczenia i głodu.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Kobieta została przewieziona karetką do szpitala w Zgierzu koło Łodzi. Tam dochodzi do zdrowia.

Jej pies trafił do schroniska dla zwierząt.

Sprawdź: Najsłodszy wodny potwór znaleziony w USA!

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: